کد خبر: 3795842
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
گروه اجتماعی ــ استاندار سمنان گفت: جهت توسعه و ترویج آبخیزداری و حفظ محیط زیست، فرهنگ هم‌زیستی مردم با درخت و زندگی با طبیعت باید در اقشار جامعه نهادینه شود.

فرهنگ هم‌زیستی با درخت و طبیعت در جامعه نهادینه شود

به گزارش ایکنا از سمنان، علیرضا آشناگر، استاندار سمنان امروز، 15 اسفند در مراسم گرامیداشت روز درختکاری در درجزین با بیان اینکه برای توسعه و ترویج آبخیزداری و حفظ محیط زیست، فرهنگ هم‌زیستی مردم با درخت و زندگی با طبیعت باید بین اقشار جامعه نهادینه شود، اظهار کرد: استان سمنان به دلیل اقلیم کویری که بیش از ۸۰ درصد این استان را فراگرفته نیاز جدی به توسعه فضای سبز دارد.
وی اضافه کرد: تنها ۲۰ درصد جمعیت استان در مناطق سرسبز اسکان دارند که باید برای جلوگیری از توسعه و گسترش بیابان و کویر در استان اقدام ‌کنیم.
آشناگر با تأکید بر اینکه خالی شدن سکنه روستاها یکی از آمارهای نگران‌کننده است که در این راستا باید با احیا روستاها از این پدیده جلوگیری کنیم، متذکر شد: بیش از ۷۷ درصد منابع آبی استان برداشت می‌شود که باید راهکارهایی برای گسترش اقدامات آبخیزداری در دستور کار قرار گیرد.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم نهاد باید با اقدامات موثر و استفاده از مشارکت مردم، در حوزه حفظ منابع طبیعی نقش پر رنگی ایفا کنند، عنوان کرد: توسعه باغ‌های انار در این ‌منطقه و توسعه محصولات به دست آمده از آن، می‌تواند در ارتقای رونق اقتصادی و جذب گردشگر بسیار مؤثر باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: