کد خبر: 3822180
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات را یکی از رویکردهای مهم اداره‌کل اوقاف استان دانست.

افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات؛ مهمترین رویکرد اوقاف سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عصر روز گذشته، 3 تیر در نشست کارگروه سرمایه‌گذاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات یکی از رویکردهای مهم اداره‌کل اوقاف استان است، بیان کرد: مطالعات و اقدامات در راستای افزایش بهره‌وری موقوفات استان سمنان در سال‌های اخیر انجام شده که با توجه به اینکه کشاورزی موضوع اکثر موقوفات استان سمنان است؛ مطالعات زیادی در این حوزه انجام‌ شده است.

وی به ظرفیت‌های موجود در موقوفات این استان اشاره کرد و افزود: دام‌پروری نیز موضوع بخشی دیگر از مطالعات است که در این بخش طرح‌هایی برای پرورش دام و طیور مدنظر قرار گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از آمادگی اداره‌کل اوقاف استان سمنان برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: زمینه اجرای طرح‌های دانش‌بنیان را با استفاده از ظرفیت موقوفات مهیا خواهیم کرد که بر همین اساس استفاده از فناوری‌های نوین و طرح‌های دانش‌بنیان موجب افزایش بهره‌وری و درآمد موقوفات خواهد شد و بدین ترتیب افراد بیشتری از برکات موقوفات بهره‌مند خواهند شد.

واحدی متذکر شد:  سرمایه‌گذاری در موقوفات استان سمنان علاوه بر بهره‌مندی مردم از برکات و ثمرات آن، سرمایه‌گذار را نیز با اجرای نیت واقف در ثواب این کار خیر شریک می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: