کد خبر: 3841694
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
17 مهرماه؛
گروه اجتماعی- دبیر کمیته حمل‌ونقل ستاد اربعین استان سمنان ازجابجایی زائران اربعین استان از ۱۷ مهرماه به مدت ۱۷ روز خبر داد.

جابجایی زائران اربعین از سمنان آغاز می‌شود

به گزارش ایکنا از سمنان، غلامرضا طحان، صبح امروز 21 شهریور در دومین نشست کمیته حمل‌ونقل ستاد اربعین استان سمنان  بابیان اینکه شیوه‌نامه مدیریت حمل‌ونقل جاده‌ای در ایام اربعین ابلاغ‌شده که برحسب آن انتقال زائران از ۱۷ مهرماه در سطح استان آغاز می‌شود، گفت: جابجایی زائران حسینی در ایام اربعین به مدت ۱۷ روز طول خواهد کشید.

وی ادامه داد: به دلیل تقاضای بالای زائران در دوره اوج بازگشت و همچنین تعداد مسیرهای محدود بازگشت از مرز مهران تمهیداتی اندیشیده شده که در این راستا طرح «پس‌کرانه» به‌منظور جلوگیری از بروز بحران و مدیریت سفرهای بازگشت زائران بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی خدمات‌رسانی به زائران اجرا خواهد شد.

معاون حمل‌ونقل جاده‌ای و راهداری استان سمنان  با اشاره به اینکه بر اساس طرح پس‌کرانه، مرز خروج زائران اربعین حسینی استان از مرز مهران و شهر کرمانشاه به‌عنوان شهر پس‌کرانه استان در نظر گرفته‌شده و این شهر به‌مثابه پایلوت انتقال استان سمنان است یاداور شد: برای خدمات‌دهی مناسب به مسافران و زائران اربعین این اداره بر استفاده از ناوگان مناسب حمل‌ونقل جاده‌ای مناسب و بازدید مداوم از پایانه‌های مسافری تاکید دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: