کد خبر: 3771165
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
گروه فرهنگی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه یکی از کارآمدترین اقدامات برای ایمن‌سازی جامعه در برابر تهدیدات جنگ نرم دشمنان، نشاط افزایی و امیدآفرینی است، افزود: باید در استان سمنان به این موضوع مهم نگاهی ژرف داشته باشیم.

نشاط افزایی؛کارآمدترین اقدام برای ایمن‌سازی جامعه

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان امروز، 19 آذر در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یکی از کارآمدترین اقدامات برای ایمن‌سازی جامعه در برابر تهدیدات جنگ نرم دشمنان، نشاط‌افزایی و امیدآفرینی است، افزود: باید در استان سمنان به این موضوع مهم نگاهی ژرف داشته باشیم.

فضیلت با بیان اینکه امروز جامعه ما نیازمند نشاط است، بیان کرد: نظام سلطه تلاش می‌کند تا اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی را در جامعه گسترش دهد اما هرگز به این هدف دست نخواهد یافت.

وی رویکرد ارشاد اسلامی ترویج نشاط اجتماعی به مفهوم عام و مصادیقی است که بیشترین بهره‌مندی را نصیب جامعه اسلامی کند، متذکر شد: برای مثال رویدادی مانند نمایشگاه کتاب، می‌تواند یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی در هر استان محسوب شود که قطعاً در راستای ایجاد نشاط اجتماعی نیز نقش دارد.

به گفته وی؛ مأموریت‌هایی که قانون‌گذار بر عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته مجموعه مواردی هستند که سبب امید و نشاط افزایی در جامعه می‌شود، تأکید کرد: این امر نشان‌دهنده اهمیت امید افزایی در جامعه است.

فضیلت با تاکید بر اینکه راهکار مقابله با دشمنان در این منظر، ترویج نشاط اجتماعی و امید افزایی است، اظهار کرد: تلاش نظام سلطه در راستای ایران هراسی با این رویکرد است که کشورمان را کشوری مغایر بانشاط و شور و انگیزه معرفی کند که هیچ‌گاه در این امر موفق نبوده است.

وی احیای موسیقی سنتی ایران اسلامی را از رویکرد مهم این اداره برشمرد و گفت: باید به موسیقی سنتی کشور و استان‌مان به مثابه یک میراث فرهنگی بها دهیم لذا احیای موسیقی سنتی در استان نیز یکی از رسالت‌های اداره کل ارشاد اسلامی محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: استان سمنان دارای ظرفیت‌های بسیار عظیم علمی، فرهنگی و اجتماعی و هنری دارد که می‌بایست تلاش کنیم فضایی در استان ایجاد شود که تمام اقشار تحت تأثیر نشاط اجتماعی باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: