کد خبر: 3800237
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه سمنان با بیان اینکه برداشتن موانع تولید می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال رونق تولید را به همراه داشته باشد، گفت: تنها توجه به رونق تولید و حمایت از شعار سال بر مبنای اقتصاد مقاومتی می‌تواند ما را از این بن‌بست‌ها خارج کند.

رونق تولید با برداشتن موانع تولیدی تحقق می‌یابد

به گزارش ایکنا از سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی،امام جمعه سمنان امروز 9 فروردین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان با بیان اینکه برداشتن موانع تولید می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال می‌تواند رونق تولید را به همراه داشته باشد، اظهار کرد: یکی از مواردی که باعث ضربه زدن به اقتصاد کشور می‌شود قاچاق کالا است.

وی ادامه داد: تحقق رونق تولید نیازمند حمایت‌های مردمی و برنامه‌ریزی مسئولان است که با توجه به اینکه در تحریم و جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم تنها توجه به رونق تولید و حمایت از شعار سال بر مبنای اقتصاد مقاومتی می‌تواند ما را از این بن‌بست‌ها خارج کند.

آیت‌الله شاهچراغی حمایت از کالای ایرانی را وظیفه همه مردم و مسئولان جامعه دانست و افزود:  مشکلات اقتصادی تنها با توجه به این موضوع برطرف می‌شود  لذا برای رسیدن به این مهم در وهله اول باید به تولید کننده بهاداده شود.

امام جمعه سمنان یاداور شد: واردات محصولات خارجی که نمونه مشابه آن در کشور وجود دارد به ضرر اقتصاد داخلی است، زیرا واردات باید در حد کالاهای نیاز اساسی صورت گیرد تا با حمایت از کالای داخلی رونق اقتصادی در کشور رقم خورده و شرایط تحریم پشت سر گذاشته شود.

به گته وی؛ امضای فرمان آمریکا مبنی بر به رسمیت شناخت اسرائیل دیوانگی ترامپ را نشان می‌دهد که این کشور را بیش از پیش در جهان منفور کرده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: