کد خبر: 3817598
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
گروه اجتماعی ــ مدیرکل انتظامی استانداری سمنان گفت: سال گذشته برای نخستین بار موکب رسانه‌ای برقرار و امسال علاوه بر آن موکب خدمات درمانی برای زایران استان در اربعین حسینی برپا می‌شود.

برپایی موکب خدمات درمانی برای زائران سمنانی در اربعین حسینی

به گزارش ایکنا از سمنان، حسن اسلامی‌راد، مدیرکل انتظامی استانداری سمنان امروز، 18 خرداد در نشست ستاد اربعین حسینی استان سمنان در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه سال گذشته ۳۵ هزار زائر اربعین از خدمات موکب‌های استان بهره‌مند شدند، اظهار کرد: سال گذشته برای نخستین بار موکب رسانه‌ای برقرار و امسال علاوه بر آن موکب خدمات درمانی برای زائران استان در اربعین حسینی برپا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی موکب‌ها در استان سمنان باید در دستور کار قرار گیرد، یادآور شد: از خیرات و برکات این موکب‌ها، نه‌ تنها در اربعین حسینی بلکه در مقاطع مختلف طی سال به‌ویژه مباحث ولادت امام رضا‌(ع)، راهپیمایی‌ها و سیل اخیر در استان گلستان و لرستان به‌عنوان استان معین تعیین‌شده بودیم، که به بهترین شکل استفاده شد.

وی ادامه داد: کشور عراق استودیویی را در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی ایجاد خواهد کرد که برنامه‌های آن به‌صورت کشوری و بین‌المللی انتشار خواهد یافت و می‌بایست برای تقویت این موکب تلاش شود.

اسلامی‌راد با اشاره به اینکه سال گذشته برای تحقق این مهم هشت جلسه استانی، ۴۰ جلسه شهرستانی و ۳۸ جلسه هم توسط کمیته زیرمجموعه این ستاد در استان برگزار شد، یادآور شد: یک هزار و ۱۰۰ خادم از استان سمنان سال قبل به مراسم اربعین حسینی اعزام شدند.

به گفته وی، سال گذشته سهمیه اسکان و پذیرایی در نظر گرفته‌ شده از سوی ستاد مرکزی اربعین برای استان سمنان ۲۰ هزار نفر تعیین‌شده بود، که از این تعداد خدمت به ۱۰ هزار نفر در نجف، پنج هزار نفر در کربلا و پنج هزار نفر در مرز مهران به استان سمنان واگذارشده بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: