کد خبر: 3819349
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
گروه اجتماعی ــ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود گفت: کانون‌های مساجد ظرفیت بزرگی در حوزه فرهنگ و هنر و بهترین راه جذب کودکان و نوجوانان به سمت مساجد هستند.

کانون‌های مساجد ظرفیت مناسبی در حوزه فرهنگ و هنر هستند

به گزارش ایکنا از سمنان، رضا مهدیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود امروز، 25 خرداد در گردهمایی مدیران کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد شهرستان شاهرود با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد برای غنی‌سازی اوقات فراغت برنامه ویژه‌ای داشته باشند، اظهار کرد: ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان شاهرود بر کسی پوشیده نیست و شهرستان شاهرود نیازمند نگاه ویژه در زمینه حمایت‌های مالی، تجهیزاتی و برنامه‌ای است.

وی اضافه کرد: کانون‌های مساجد ظرفیت بزرگی در حوزه فرهنگ و هنر هستند و این کانون‌ها بهترین راه جذب کودکان و نوجوانان به سمت مساجد هستند.

مهدیان با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد بازوان توانمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود هستند، یادآور شد: در بسیاری از برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و هنری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعالیت خوبی دارند.

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این گردهمایی با بیان اینکه بیشترین محور فعالیت کانون‌های مساجد در حوزه کودک و نوجوان است، افزود: آموزش در کانون‌های مساجد مورد توجه قرار گیرد و کانون‌ها در این حوزه خانواده‌ها را نیز وارد کار کنند.

به گفته وی، برگزاری اردوهای تفریحی آموزشی با مشارکت خانواده‌ها می‌تواند در جذب نوجوانان به مساجد تأثیر بسزایی داشته باشد.

موسوی با اشاره به همزمانی دهه کرامت با برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت، گفت: برگزاری جشن‌های دهه کرامت به‌ویژه جشن روز دختر و تجلیل از دختران مساجد یکی از برنامه‌های مبنایی در کانون‌های مساجد است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: