کد خبر: 3819772
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی فرماندار دامغان با بیان اینکه ۷۵ هزار و ۶۲۴ نفر در این شهرستان واجد شرایط کارت ملی هستند، گفت: تاکنون ۵۹ هزار و ۷۹۱ نفر معادل ۷۹ درصد دامغانی‌ها موفق به دریافت کارت ملی هوشمند شدند.

صدور کارت ملی هوشمند برای 60 هزار دامغانی‌

به گزارش ایکنا از سمنان، علیرضا نوچه ناسار، معاون سیاسی فرماندار دامغان ظهر امروز، 26 خرداد در اولین نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی دامغان با بیان اینکه جمعیت واجد شرایط دریافت‌کننده کارت ملی هوشمند در شهرستان دامغان بالای ۱۵ سال بر اساس آمار ارائه‌شده سازمان ثبت‌احوال کشور ۷۵ هزار و ۶۲۴ نفر هستند، اظهار کرد: تاکنون ۵۹ هزار و ۷۹۱ نفر معادل ۷۹ درصد دامغانی‌ها موفق به دریافت کارت ملی هوشمند شدند.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار و ۸۳۳ نفر از افراد باقیمانده از مردم دامغان که تاکنون موفق به دریافت کارت ملی هوشمند نشدند باید برای دریافت این کارت که هویت ملی هر شهروند است اقدام کنند.

معاون سیاسی فرماندار دامغان با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۱۴۶ واقعه ولادت و میزان ۴۶۸ واقعه فوت در این شهرستان به ثبت رسیده است، متذکر شد: زمان تعیین‌شده برای ثبت ولادت ۱۵ روز و ثبت وفات ۱۰ روز است.

وی با بیان اینکه ثبت‌ احوال در ارتقای امنیت و حفظ و نگهداری اسناد هویتی مردم وظیفه خطیر و مهمی بر عهده دارد و آمار و اطلاعات ثبت‌ احوال برای کشور حائز اهمیت و حیاتی است، یادآور شد: رسالت بزرگ ثبت‌ احوال ثبت به‌موقع و به‌روز وقایع حیاتی چهارگانه و صدور اسناد هویتی و انتشار آمار حیاتی است.

معاون سیاسی فرماندار دامغان بیان کرد: تعداد تولد، وفات، ازدواج و طلاق باید به‌موقع در شهرستان ثبت شود تا مسئولان در برنامه‌ریزی‌ها دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: