کد خبر: 3819995
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، دهه کرامت را ظرفیت و ظرف زمانی بسیار مناسب برای مقابله با توطئه دشمنان مبنی بر ترویج اسلام و ایران هراسی در جهان و توسعه نشاط معنوی و فرهنگ رضوی در جامعه دانست.

دهه کرامت؛ فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ رضوی بر مبنای نشاط آقرینی دینی

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اصغر فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، امروز، 27 خرداد در اولین نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان سمنان هدف از برگزاری جشن‌های دهه کرامت را تبیین معارف اهل بیت (ع) به ویژه فرهنگ رضوی و ایجاد نشاط معنوی بر مبنای نشاط‌آفرینی دینی برشمرد و افزود: رویکرد دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی در دنیاست.

وی ادامه داد: دشمنان در تلاش هستند اسلام را دینی مبتنی بر غم و اندوه و مخالف شادی و نشاط معرفی و از آن بهره‌برداری کنند که دهه کرامت ظرف زمانی بسیار مناسبی برای مقابله با این توطئه دشمنان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بر ضرورت استفاده از تشکل‌های مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت تأکید کرد و افزود: با مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های عضو این شورا می‌توان توطئه‌های دشمنان را در این زمینه نقش بر آب کرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این نشست بر ضرورت برگزاری حداقل یک برنامه توسط دستگاه‌های عضو شورا تأکید کرد و گفت: ٣٣ دستگاه عضو شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت هستند که استاندار رئیس این شورا است و دبیری آن را مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برعهده دارد که در دهه کرامت باید شور و نشاط معنوی با اجرای برنامه‌های مناسب در جامعه ایجاد شود.

یادآور می‌شود که اول ذیقعده سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ١١ ذیعقده سالروز ولادت با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: