کد خبر: 3820001
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
گروه اجتماعی ــ رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان سمنان از تحصیل بالغ بر ۳ هزار دانشجو در مراکز علمی ـ کاربردی این استان خبر داد.

تحصیل بالغ بر 3 هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، بهزاد بهرامی نسب، رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان سمنان عصر روز گذشته، 26 خردادماه در نشست مراکز علمی ـ کاربردی استان سمنان که با حضور رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در مرکز علمی ـ کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد، با اشاره به اینکه در حال حاضر سه هزار دانشجو در 11 مرکز علمی ـ کاربردی این استان مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: تا پیش از ابلاغ بخشنامه شورای عالی اداری کشور که مراکز دولتی نمی‌توانند دانشجو پذیرش کنند، تعداد 22 مرکز علمی ـ کاربردی در سطح استان فعالیت داشتند که در سال گذشته تعداد مراکز فعال ما در سطح استان به نصف رسید و در حال حاضر 3 هزار دانشجو در 11 مرکز مشغول به تحصیل هستند.

وی از اجرای طرح سطح‌بندی مراکز علمی ـ کاربردی در این استان خبر داد و افزود: از سال 1394 به مدت سه سال نظام رتبه‌بندی مراکز علمی ـ کاربردی در کشور اجرا می‌شد و مراکز به‌صورت خود ارزیابی، این طرح را اجرا می‌کردند، اما در سال جاری این طرح در قالب طرح سطح‌بندی مراکز و تحت عنوان سامانه سطح‌بندی مراکز علمی ـ کاربردی انجام می‌شود.

به گفته وی، در این سامانه، مراکز علمی ـ کاربردی فعال در 4 سطح عالی، خوب، متوسط و ضعیف ارزیابی می‌شوند که در سطح کشور هیچ مرکزی در سطح یک و عالی نیست، مراکز علمی ـ کاربردی فعال استان سمنان نیز اکثراً در سطح دو و سه یعنی خوب و متوسط هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان سمنان یادآور شد: مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان دارای ظرفیت علمی، آموزشی و پژوهشی ارزشمندی است و مراکز علمی ـ کاربردی استان می‌توانند از این ظرفیت بهره بگیرند.

بهرامی‌نسب با تأکید بر اینکه مجموعه آموزشی جهاددانشگاهی دارای پیشینه علمی و آموزشی بسیار ارزشمندی است، بیان کرد: این نهاد تقریباً از سال 1381 در استان سمنان فعالیت دانشگاهی خود را آغاز کرده که این تجربیات می‌تواند چراغ راهی برای دیگر مراکز علمی ـ کاربردی در استان سمنان باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: