کد خبر: 3820753
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
گروه اجتماعی ــ فرمانده سپاه ناحیه شاهرود از برگزاری اجلاسیه شهدا در مرداد سال جاری خبر داد و افزود: مسئولان مرتبط در برگزاری این مراسم با سپاه همکاری لازم را داشته باشند.

اجلاسیه شهدای شاهرود برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا از سمنان، جواد عبیری، فرمانده سپاه ناحیه شاهرود امروز، 29 خرداد در هفتاد و یکمین نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان از برگزاری اجلاسیه شهدا در تاریخ پنجم لغایت دهم مرداد سال جاری خبر داد و گفت: این اجلاسیه در دو بخش نمایشگاه‌های محتوایی، خدماتی و نظامی و نمایش میدانی بازخوانی عملیات مرصاد در محل منطقه وادی السلام اجرایی خواهد شد که از مسئولان مرتبط درخواست می‌شود در برگزاری آن با سپاه همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: باید الگوهای برتر حوزه حجاب و عفاف شناسایی و آن‌ها را معرفی کنیم، زیرا معرفی این الگوها می‌تواند نقش مهمی در ذهن و باور نسل جدید داشته باشند و می‌بایست از این افراد برتر همانند کارمند نمونه تقدیر شود.

عبیری افزود: می‌توان برای در دسترس قرار گفتن کالاهای فرهنگی مکانی را برای عرضه محصولات حجاب و عفاف در اماکن عمومی نظیر پارک‌ها و جاده تندرستی راه‌اندازی کرد تا خانواده‌ها ضمن استفاده از این فضاهای عمومی از برکات این کالاها نیز بهره‌مند شوند.

حجت‌الاسلام عباس امینی، امام جمعه شاهرود نیز با اشاره به اینکه بخشی از فضای شهری شاهرود باید برای حجاب و عفاف منظور شود، گفت: پیام فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب بسیار کم انجام‌ شده است و این مهم می‌طلبد تا از نهادها و ادارات بخواهیم پیگیر مسئله عفاف و حجاب باشند و کار فرهنگی صورت گیرد.

امام‌ جمعه شاهرود با بیان اینکه از ظرفیت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی باید برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف استفاده شود، متذکر شد: نهادهای مرتبط می‌توانند از کارشناسان خبره در این زمینه دعوت کنند تا راهکاری لازم برای مسئله حجاب و عفاف در دستور کار قرار گیرد و این موضوع به یک فرهنگ مورد مطالبه جامعه مبدل شود.

امینی با بیان اینکه در مورد حجاب و عفاف باید بررسی‌های بیشتر صورت گیرد و نقص و معایب و نقاط قوت بررسی شود، افزود: فضای مجازی بهترین فرصت برای فرهنگ‌سازی حجاب و عفاف محسوب می‌شود که انتظار می‌رود این مهم نیز مورد توجه مسئولان مرتبط باشد.

وی با تأکید بر اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی بسیار مهم است و باید بر دیگر جلسات ترجیح داده شود، یادآور شد: مهم‌ترین مسئله روز مباحث اقتصادی است اما مسئله ازاینجا ناشی می‌شود که چرا در زمان جنگ اقتصادی مردم مصرف‌گرا شده‌اند؛ لذا این مشکل باید ریشه‌یابی و رفع شود که آموزش‌وپرورش دراین‌بین می‌تواند بیشترین سهم را ایفا کند.

همچنین علی اکبریان، رئیس دادگستری شاهرود با بیان اینکه در حوزه حجاب تکلیف شرعی و اجتماعی است و زن و مرد باید به آن عمل کنند، اظهار کرد: باید افراد از لحاظ حجاب مراعات حال دیگران را نیز داشته باشند که در این راستا احترام به قوانین و مقررات الزامی است و تمامی نهادها و سازمان‌ها باید در بحث حجاب و عفاف دخیل شوند و در صورت عدم رعایت حجاب و عفاف، هنجارشکنی و عدم تبری از قانون حتماً با آن برخورد خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهرود با بیان اینکه اراده قوی برای موضوع حجاب و عفاف وجود ندارد، متذکر شد: گاهی مشاهده می‌شود که در فضاهای عمومی افراد بی‌حجاب در کنار افراد باحجاب قرار گرفتند که باید در مبارزه با بی‌حجابی به‌دنبال ریشه‌ها و دلایل باشیم.

به گفته وی، برای معرفی بهتر حجاب، هفت المان در هفت نقطه شاهرود در نظر گرفته‌ شده که در آن‌ها کتاب‌هایی در بحث حجاب و عفاف به‌ رایگان در اختیار مردم گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: