کد خبر: 3826398
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
گروه اجتماعی ــ مدیر کانون فرهنگی هنری محمد رسول‌الله(ص) سمنان با بیان اینکه عزم ملی و مدیریت جهادی تنها راه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است گفت: بهترین الگو برای زنان عالم استفاده از سیره و روش زندگی حضرت زهرا (س) در بحث عفاف و حجاب است.

عزم ملی و مدیریت جهادی؛ بهترین راه ترویج فرهنگ حجاب در جامعه

حجت‌الاسلام محمد کریم‌زاده، مدیر کانون فرهنگی هنری محمد رسول‌الله (ص) سمنان  در گفت‌وگو با ایکنا از سمنان، با بیان اینکه دین مبین اسلام به دنبال ایجاد مصونیت برای بانوان است اظهار کرد: حجاب محدودیت نیست بلکه عاملی برای حفظ زنان در جامعه از نگاه ناپاکان است تا این گوهر گرانقدر از هر گزندی مصون بماند.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ضروری است که در این راستا به مناسبت هفته حجاب و عفاف سلسله نشست‌هایی با عنوان «چرا حجاب» با همکاری کانون تخصصی حجاب و عفاف در مسجد الزهرا (س) سمنان آغاز شده است.

کریم‌زاده با تأکید بر اینکه عزم ملی و مدیریت جهادی تنها راه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است اظهار کرد: بهترین الگو برای زنان عالم استفاده از سیره و روش زندگی حضرت زهرا (س) در بحث عفاف و حجاب است که بهترین منبع و سرچشمه برای الگو برداری است.

مدیر کانون محمد رسول الله (ص) مسجد الزهرا (س) سمنان، با تاکید براینکه کانون تخصصی حجاب و عفاف آمادگی اعزام مربی در موضوع حجاب و عفاف به کارگروه‌ها و همایش‌ها در استان سمنان را دارد یاداور شد: رعایت نکردن حجاب و عفاف و پوشش نامناسب در جامعه سبب آسیب به بنیان خانواده می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت کانون تخصصی حجاب و عفاف در سمنان یاداور شد: این کانون برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه برنامه‌هایی در قالب برگزاری همایش‌ها، راه‌اندازی سایت مجموعه سخنرانی‌های حجاب و عفاف، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و اجرای پژوهش حجاب و عفاف برگزار می‌کند.

به گفته کریم‌زاده؛ سلسله نشست‌های حجاب و عفاف به مدت چهار شب در مسجد الزهرا (س) سمنان ادامه دارد و سخنرانان در آن به تبیین اهمیت حجاب و عفاف و لزوم ترویج فرهنگ جامعه پرداخته و به شبهات در این خصوص پاسخ می‌دهند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: