کد خبر: 3826617
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه کارکردهای امربه‌معروف و نهی از منکر باید در جامعه تبیین شود، گفت: استفاده از لحن دوستانه در دعوت به‌خوبی‌ها می‌تواند اثر خوبی در جامعه داشته باشد؛ لذا این مهم می‌طلبد تا در بیان امربه‌معروف و نهی از منکر با ادبیات مناسب با دیگران رفتار کرد.

کارکردهای امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تبیین شود

به گزارش ایکنا از سمنان، آیت‌الله سید‌محمد شاهچراغی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ظهر امروز، 22 تیر در نشست شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان سمنان با بیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر باید در جامعه فراگیر و عملیاتی شود، اظهار کرد: اگر این گام عملیاتی شود بی‌شک آسیب‌های اجتماعی نیز کاسته خواهد شد؛ بنابراین باید تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: امر به معروف از دستورات و تعالیم دینی ما محسوب می‌شود که باید در جامعه امروز نیز احیا شود تا جامعه  به سمت نیکی‌ها و بازداشتن از بدی‌ها سوق داده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با تأکید بر اینکه کارکردهای امربه‌معروف و نهی از منکر باید در جامعه تبیین شود، متذکر شد: استفاده از لحن دوستانه در دعوت به‌خوبی‌ها می‌تواند اثر خوبی در جامعه داشته باشد؛ لذا این مهم می‌طلبد تا در بیان امربه‌معروف و نهی از منکر با ادبیات مناسب با دیگران رفتار کرد.

آیت‌الله شاهچراغی اسلام را بهترین و کامل‌ترین دین خدا برشمرد و گفت:  حضرت رسول اکرم(ص) اشرف مخلوقات و امت ایشان نیز بهترین امت است، که بر همین اساس با نگاهی به تعالیم دینی می‌توان فهمید که امربه‌معروف و نهی از منکر از همان صدر اسلام در بطن آن گنجانده‌ شده و نقش آن در جامعه امروز باید پررنگ دیده شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: