کد خبر: 3826883
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین راهکار برای خروج از وابستگی به اقتصاد نفتی را رونق تولید و اشتغال دانست.

رونق تولید؛مهم‌ترین راهکار جهت خروج از وابستگی به اقتصاد نفتی

به گزارش ایکنا از سمنان، سیدحسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته، 22 تیر در نشست شورای اداری میامی با اشاره به اینکه ایران دارای ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف است، گفت: می‌توان از این توانمندی‌ها برای کاهش وابستگی به نفت استفاده کرد که مهم‌ترین راهکار برای خروج از وابستگی به اقتصاد نفتی رونق تولید و اشتغال است.

حسینی در خصوص تجاوز یک فروند پهپاد آمریکایی به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران، گفت: دشمنان برنامه‌هایی برای ضربه زدن داشتند، اما اقدام به موقع نظامیان هوشیار کشور این نقشه را در نطفه خفه کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیئت‌های مختلفی برای وساطت در مسئله برجام وارد کشور می‌شوند، بیان کرد: حضور این هیئت‌ها نشانه اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به شرایط پیش آمده پس از بروز رانش در روستای حسین‌آباد کالپوش، بیان کرد: در جریان رانش زمین و بارش شدید برف و بوران روزهای نخست سال در کالپوش، مردم و دستگاه‌های اجرایی حضور فعالی داشتند که در این راستا با توجه به گذشت چند ماه از رانش زمین در روستای حسین‌آباد کالپوش، هنوز برخی از وعده‌های مسئولان محقق نشده و نیاز است تلاش و اقدام جدی برای ساماندهی و ساخت وساز انجام شود.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاسخگویی مدیران شهرستان نسبت به بودجه ابلاغی گفت: اگر شهرستان‌ها سهم واقعی خود را دریافت نکرده باشند پس از اعلام، پیگیری‌های لازم برای تحقق آن انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بهسازی محورهای مواصلاتی شهرستان میامی را ضروری دانست و افزود: برای آسفالت جاده میامی به جیلان ۲۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده و قرارداد مربوطه نیز بسته شده که در گام دوم از کلاته خیج به راه آهن جیلان با پیمانکار قراداد بسته خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: