کد خبر: 3828078
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
گروه فرهنگی- امام جمعه شاهرود با بیان اینکه مسئله بی‌حیایی و بی‌حجابی هدف‌گذاری اصلی دشمن است، گفت: ادارات و دانشگاه‌ها عفاف و حجاب را در دستور کار خود قرار دهند زیرا در زمینه حجاب ما دنبال کارهای سلبی نیستیم لذا باید بانوان با حجابی که مشغول فعالیت اجتماعی هستند تشویق شوند.

بی‌حیایی و بی‌حجابی؛ هدف‌گذاری اصلی دشمن

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام عباس امینی، امام جمعه شاهرود صبح امروز 27 تیر در سومین جلسه شورای اداری شاهرود بابیان اینکه مسئله بی‌حیایی و بی‌حجابی هدف‌گذاری اصلی دشمن است، گفت: ادارات و دانشگاه‌ها عفاف و حجاب را در دستور کار خود قرار دهند و این را بدانند که در زمینه حجاب ما دنبال کارهای سلبی نیستیم لذا باید بانوان با حجابی که مشغول فعالیت اجتماعی هستند تشویق شوند.

وی ادامه داد: اگر عفاف و حجاب رها شد همان چیزی که دشمن می‌خواهد رقم خواهد خورد که در این راستا نشاط اجتماعی صرفاً برگزاری کنسرت نیست که البته با بدترین وضع برگزار می‌شود و باید حواشی آن هم کنترل شود، بلکه نشاط اجتماعی مجموعه اقداماتی است که به ارتقای شادی در جامعه منجر می‌شود.

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه وضعیت گردشگری در جنگل ابر در فصل تابستان باید مدیریت شود،افزود: ترویج بی حجابی باعث ضرر همه است از سوی دیگر محیط زیست فقط درخت و هوا نیست بلکه باید به جنبه اجتماعی و فرهنگی آن نیز دقت کرد.

امینی اذعان کرد: در شهری که میزبان سومین اجلاسیه بزرگ شهدا است باید با مدیریت خوب، ترویج کرامت و خوبی‌ها در واقع از بروز بسیاری از ناهنجاری پیشگیری کرد، از طرف دیگر باید گفت این انتظار از تمام دستگاه‌ها وجود دارد که در زمینه برگزاری باشکوه اجلاسیه شهدا برگزار کنددگان را یاری رسانند.

به گفته وی؛ در فصل تابستان مصرف بهینه انرژی باید از ادارات آغاز شود چرا که رعایت الگوی مصرف در نظام اداری بر مردم مقدم است لیکن اگر چنین رویه‌ای در جامعه بیشتر شود مردم نیز صرفه جویی در مصرف آب و برق را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه رؤسای ادارات شهرستان هیچ وقت نباید به خاطر کارهای سرنوشت ساز کارهای کوچک را اندک و کم بشمارند، گفت: کارگزاران نظام اسلامی نباید به خاطر کارهای بزرگ کارهای کوچک اما تاثیرگذار را فراموش کنند ما معتقدیم که با انجام کارهای کوچک می‌بایست مردم را از خدمات بزرگ بهره‌مند کرد.

امینی بابیان اینکه نامه منشور حکومت‌داری حضرت علی (ع) می‌بایست از سوی سازمان ملل، جهانی شود، یاداور شد: طبق نامه ۵۳ حضرت علی (ع) فرمانده باید صالح، اهل انصاف و دارای سوابق خوب، شجاع اهل سخاوت باشد زیرا این صفات شاخه‌هایی از کرامت و معروف‌ها است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: