کد خبر: 3855682
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
گروه فرهنگی ــ دومین لیگ کتابخوانی شاهرود به‌مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در این شهرستان آغاز شد.

آغاز دومین دوره لیگ کتابخوانی در شاهرود

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهرود از برگزاری دومین لیگ کتابخوانی شاهرود به‌مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: دانش‌آموزان مقطع اول متوسطه دختران در ۲۴ گروه سه نفره در دور نخست کتابخوانی باهم رقابت می‌کنند.

وی افزود: در دور نخست این رقابت بخش‌هایی از کتاب گلستان سعدی از سوی دانش‌آموزان خوانده شده و بر اساس بخشنامه اجرایی لیگ کتابخوانی با خلاقیت و نوآوری بصورت فیلم کوتاه پنج دقیقه‌ای تهیه کنند.

موسوی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان در فیلم‌های پنج دقیقه‌ای به خواندن و نقد کتاب و دیگر موارد خلاقانه بپردازند، و لوح فشرده آماده شده را به مدارس و آموزش و پرورش تحویل دهند، ادامه داد: دانش‌آموزان برای این امر یک هفته فرصت دارند که پس از داوری ۱۲ گروه به مرحله بعدی راه یافته و پس از برگزار ی چهار مرحله مسابقه کتابخوانی ، سه تیم برتر شهرستان شاهرود مشخص خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تیم برتر شهرستان شاهرود در لیگ کتابخوانی استان سمنان شرکت می‌کند، گفت: جوایز سه تیم برتر این لیگ کتابخوانی به ترتیب شش ،پنج و چهار میلیون ریال است که به‌صورت نقد در آیین پایانی پرداخت خواهد شد.

به گفته رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهرود، در این شهرستان ۱۶ باب کتابخانه عمومی نهادی، یک باب کتابخانه عمومی مستقل و پنج باب کتابخانه عمومی مشارکتی با حدود ۳۳۰ هزار جلد کتاب فعالیت دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: