کد خبر: 3878786
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
مدیر کل کمیته امداد سمنان، کمک مردم استان به نیازمندان از طریق ۶۲ مراکز نیکوکاری استان را ۳۰ میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان دانست و گفت: این کمک‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۱۰ درصدی همراه شده است.

کمک 30 میلیارد تومانی سمنانی‌ها به نیازمندان

به‌گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، محسن مسعودیان‌راد، مدیرکل این نهاد امروز، 26 بهمن در افتتاحیه مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) شهرستان شاهرود، گفت: مردم این استان بالغ بر 30 میلیارد تومان از طریق مراکز نیکوکاری استان به محرومان کمک کردند.

وی از افتتاح مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) شهرستان شاهرود خبر داد و افزود: این مرکز به‌عنوان سیزدهمین مرکز نیکوکاری شاهرود با هدف اشاعه و تبلیغ فرهنگ نیکوکاری و برگزاری مراسم‌ مذهبی در مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) راه‌اندازی شده است.

مسعودیان‌راد با اشاره به اینکه این مرکز به‌عنوان محوریت مدارس علمیه خواهران دو مدرسه علمیه دیگر خواهران این شهر را نیز تحت پوشش دارد، متذکر شد: هدف از راه‌اندازی این مرکز نیکوکاری حوزوی، اشاعه و تبلیغ فرهنگ نیکوکاری، برگزاری مراسم‌ مذهبی در منازل مددجویان، مشاوره مذهبی به مددجویان، مشاوره ازدواج به دختران در حین ازدواج تحت حمایت و برگزاری اردوهای فرهنگی است.

وی با تأکید بر اینکه تخصصی کردن مراکز نیکوکاری رویکرد جدید این نهاد است، یادآور شد: کمک مردم استان به نیازمندان از طریق ۶۲ مراکز نیکوکاری استان سمنان ۳۰ میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان بوده که این کمک‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۱۰ درصدی همراه شده است.

وی هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری را واگذاری کارها به دست مردم دانست و افزود: تلاش شده بیشتر مراکز نیکوکاری در کنار مساجد استان سمنان قرار بگیرد تا در بطن جامعه و مردم باشد.

مدیر کل این نهاد با اشاره به اینکه فعالیت‌های مراکز نیکوکاری و هزینه‌کرد مشارکت‌های مردمی در سرفصل‌های خدمات فرهنگی، اشتغال، مشاوره، کلاس‌های قرآنی، تهیه سبد کالا، کمک‌هزینه جهیزیه، وام ضروری، خدمات و تخفیفات به نیازمندان و دیگر موارد حمایتی است که درمجموع مشارکت‌های مردمی به مراکز نیکوکاری در سال جاری، ۱۴ میلیارد و ۶۶۷ میلیون تومان در قالب کالا، چهار میلیارد و ۹۶۱ میلیون تومان کمک نقدی بوده و  نیازمندان این استان ۱۰ میلیارد و ۶۱ میلیون تومان در قالب تخفیف‌های مراکز تجاری و خدمات رایگان دریافت کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: