کد خبر: 3878902
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه برخی افراد به دلیل اینکه دوستانشان تأیید صلاحیت نشدند می‌گویند انتخابات تشریفات و انتصاب است، گفت: نظارت شورای نگهبان برای روزگاری که خودشان انتخاب شدند مشکلی نداشت اما وقتی امروز تأیید نشدند انتصاب است.

حوزه علمیه در تراز انقلاب اسلامی قرار گیرد

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه استان، حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران امروز، 26 بهمن‌ماه در همایش طلاب و روحانیان استان در امامزاده یحیی(ع) با بیان اینکه هنوز روحانیت در جامعه محترم است و اگر جوان در برابر کاخ‌نشینی موضع می‌گیرد نشان از روحیه انقلابی است، اظهار کرد:  حوزه علمیه در تراز انقلاب اسلامی نیز تجمل‌گرایی و کاخ‌نشینی را نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: حوزه علمیه باید در تراز انقلاب اسلامی باشد و حوزه استان سمنان به دلیل برخورداری از نخبگان و روحانیان و علما در این زمینه الگو باشد.

امام جمعه موقت تهران اولین اصل در ایجاد حوزه در تراز انقلاب اسلامی را تهذیب برشمرد و افزود: ایجاد تحول ۵۰ کتاب درسی حوزه به‌منظور تقویت حوزه علمیه در تراز انقلاب اسلامی از جمله اقدام‌های انجام شده است.

خاتمی حوزه علمیه را میراث نبوت و امامت برشمرد و متذکر شد: حوزه در تراز انقلاب اسلامی همراه، ملجأ و در کنار مردم است و نمونه این همراهی، حضور طلبه‌ها و روحانیان در کمک به افراد سیل‌زده بود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه حوزه در تراز انقلاب اسلامی مهم است و مقام معظم رهبری نسبت به عادت به ساده‌زیستی تأکید کرده‌‌اند و این مهم بیش از پیش مورد توجه طلبه‌ها قرار بگیرد، یادآور شد: حوزه علمیه خواهران دیر شروع کرد اما پا به پای حوزه برادران پیش آمده و با موفقیت پیش می‌رود و خواهران طلبه در فرهنگ جامعه مؤثر هستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه برخی افراد به دلیل اینکه دوستانشان تأیید صلاحیت نشدند می‌گویند انتخابات تشریفات و انتصاب است، اظهار کرد: نظارت شورای نگهبان برای روزگاری که خودشان انتخاب شدند مشکلی نداشت اما وقتی امروز تأیید نشدند انتصاب است.

خاتمی تکلیف امروز را بسیج شدن برای حضور پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: اکنون مانند جبهه است و همه باید با حضور حداکثری نماینده اصلح را انتخاب کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تا مشکل و اختلاس می‌شود بزرگنمایی می‌کنند و در جامعه با شایعه‌پراکنی موجب ناآرامی در جامعه می‌شوند، در این راستا برخورد منصفانه این است که بگوییم مشکلات و گرفتاری داریم ولی رهبری حامی و پشتیبان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: