کد خبر: 3886536
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان از اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: هفت هزار بسیجی استان در طرح غربال‌گری کرونا همکاری می‌کنند.

همکاری 7 هزار بسیجی سمنانی در طرح غربال‌گری کرونا

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی استانداری، ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل ظهر امروز 29 اسفند در نشست کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا در استان با بیان اینکه با آغاز طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، سپاه استان برای همکاری در راستای تأمین نیروی انسانی اعلام آمادگی کرده اظهار کرد: هفت هزار بسیجی برای کمک و همکاری در این طرح به‌منظور بیماریابی و غربالگری کرونا در سطح استان ساماندهی شدند.

وی بر لزوم رصد شبکه‌های مجازی و شناسایی نقاط آسیب‌پذیرتر استان در موضوع بیماری کرونا تاکید کرد و افزود: گسترده شدن انتشار تراکت‌ها و موشن‌گرافی‌ها توسط صداوسیمای مرکز سمنان می‌تواند نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی برای شکست کرونا ایفا کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به فعالیت هشت کارگروه زیرمجموعه قرارگاه پدافند زیستی اظهار کرد: فلسفه وجودی پدافند غیرعامل پیش‌بینی و پیشگیری و مقابله با تهدیدات مختلف، حفظ جان مردم و حفاظت از زیرساخت‌ها و مراکز خدمات رسان در شرایط خطر است.

کارخایی بزرگ‌ترین تهدید امروز کشور را شیوع ویروس کرونا دانست و یادآور شد: نیاز است همه دستگاه‌ها با مشارکت و همراهی مردم فرهیخته و آگاه استان و با محوریت دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اقدامات لازم را برای مقابله با آن اجرایی کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به افزایش خدمات و اقدامات مختلف برای پیشگیری و درمان و تأمین ملزومات بهداشتی و دیگر امکانات افزود: در این شرایط شاهد رشد جنگ رسانه‌ای و روانی دشمنان برای ایجاد اختلال درروند درمان و مبارزه با ویروس کرونا هستیم.

به گفته وی؛ هوشیاری، هم‌افزایی و توجه به دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در سطح ملی و استانی و رصد و پایش مستمر اقدامات دشمنان و مغرضان می‌تواند توطئه‌های آنان را خنثی کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: