کد خبر: 3886538
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان افتتاح آزمایشگاه کرونا در سمنان را یک اقدام مثبت برای مقابله با کرونا ویروس در استان دانست و گفت: راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی پزشکی در استان در این مقطع اقدام بسیار مثبت و مؤثر بوده است.

افتتاح آزمایشگاه کرونا در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان،به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، نوید دانایی، رییس این دانشگاه شب گذشته 28 اسفند در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری با بیان اینکه روند ابتلایان به کرونا ویروس در روز گذشته افزایش یافت، گفت: این در حالی است که مرز بهبودی مبتلایان در استان به ۷۰ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه آزمایش کرونا برای ۲۷۱ بیمار در آخرین آمار روز گذشته مثبت شد، متذکر شد: تعداد بیماران بستری در حال افزایش است و حتی یک مورد فوت هم فاجعه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از افتتاح آزمایشگاه کرونا در سمنان خبر داد و افزود: راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس‌شناسی پزشکی در استان در این مقطع اقدام بسیار مثبت و مؤثر بوده است.

دانایی با تاکید بر اینکه در بحث تجهیز نقاهتگاه‌ها با تلاش بسیج و سپاه و دستگاه‌های اجرایی اقدام‌های خوبی در حال انجام است یادآور شد: در قالب طرح ملی بسیج مقابله با کرونا ویروس با اقشار مردم تماس گرفته‌شده و از روزهای گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در حوزه استان سمنان در این طرح شرکت کردند.

وی بابیان اینکه فرآیند نمونه‌گیری از بیماران مشکوک به کرونا در استان قابل‌توجه بوده افزود: استان سمنان ازنظر میزان تعداد بهبودیافتگان بیماران مبتلابه کرونا رتبه دوم کشور دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تأکید بر اینکه تمام اصحاب رسانه و مسئولان مربوط باید تلاش کنند که فرهنگ‌سازی برای «در خانه ماندن» را به بهترین شکل ممکن ادامه دهند، اظهار کرد: عموم مردم باید در ایام عید در خانه بمانیم و از دید و بازدید پرهیز شود.

وی با تاکید بر آغاز موج سوم کرونا در استان از روزهای قبل متذکر شد: به‌طور تقریبی ۸۰ درصد دستگاه‌های اجرایی استان برنوشته‌های هشداری مقابله با کرونا ویروس را در سازه‌های تبلیغاتی خود نصب کرده و شهرداری‌ها نیز در این زمینه سنگ تمام گذاشته‌اند.

وی بابیان اینکه عید دیدنی‌های احتمالی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی لغو شود، خاطرنشان کرد: مردم تا می‌توانند از خانه خارج نشوند و باید در روزهای آینده فرهنگ‌سازی و اقناع‌سازی مردم برای مقابله با کرونا ویروس افزایش یابد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: