کد خبر: 3887533
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان از استقبال خوب هیئت‌های مذهبی استان از برنامه‌های پویش مقابله با کرونا خبر داد و گفت: مداحان، هیئت‌ها، روحانیان، مؤسسات قرآنی و … به‌محض دریافت فراخوان پویش‌ها در سراسر استان به همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداختند.

آموزش‌های قرآنی جهت تربیت نسل جوان مهمترین را رسیدن به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام علی شکری، مدیرکل این اداره، امروز، 7 فروردین در جلسه ویدئوکنفرانسی کمیته تبلیغات اسلامی ویژه مبارزه با کرونا استان با اشاره به برنامه‌های تبلیغات اسلامی در راستای رویارویی عالمانه با کرونا، اظهار کرد: این نهاد در بدو شیوع این بیماری در کشور دو پویش بزرگ سراسری را راه‌اندازی کرد که نخستین آن‌ها #به_توان_ما بود که حضور داوطلبانه روحانیان، هیئت‌های مذهبی و … برای تأمین اقلام بهداشتی، کمک به ضدعفونی معابر و تهیه ماسک برای نیازمندان و درمانگاه‌ها و… را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دومین پویش #معنویت_و_انفاق توسط سازمان تبلیغات اسلامی در حال راه‌اندازی است متذکر شد: با ترویج معنویات در جامعه و استمداد از خداوند متعال و با کمک‌گیری از ظرفیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی شامل هیئت‌های اندیشه‌ورز (از طریق فضای مجازی)، تولید محتوای فاخر فرهنگی، همکاری با نهادهای فرهنگی دیگر و … به مبارزه با کرونا برخیزد.

شکری از استقبال خوب هیئت‌های مذهبی استان از برنامه‌های پویش مقابله با کرونا خبر داد و گفت: مداحان، هیئت‌ها، روحانیان، مؤسسات قرآنی و … به‌محض دریافت فراخوان پویش‌ها در سراسر استان به همکاری با دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداختند و شاهد رقم خوردن صحنه‌های عظیمی از همراهی مردم بودیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، متذکر شد: برای آگاه‌سازی مردم و استفاده از ظرفیت‌های روحانیان، تولید محتوای فاخر فرهنگی از سوی این افراد، فضای مجازی، تبلیغ، ترویج مسائل بهداشتی و دینی نیز در طول مقابله با کرونا بهره‌گیری شد و حتی بسیاری از روحانیان مستقر در روستاهای استان به دلیل تشویق مردم برای ماندن در خانه، خودشان در خانه عالم به همراه خانواده نسبت به تولید ماسک مبادرت می‌ورزند که این امر نیز جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تلاش برای آموزش قرآن کریم به جوانان و آتیه سازان ایران اسلامی اهمیت بسزایی دارد، افزود: انگیزه‌بخشی از فعالان قرآنی موردتوجه مدیران باشد که در این راستا ترویج فرهنگ دینی و قرآنی به عنوان راهبردی در راستای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان یک اولویت اساسی در کشور به ویژه در زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

شکری آموزش‌های قرآنی برای تربیت نسل جوان متدین و انقلابی را یکی از راه‌های رسیدن به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و افزود: باید از تمام ظرفیت‌های موجود در استان شامل اساتید، پیشکسوتان قرآنی، معلمان برای این منظور بهره برد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان رسالت فعالان قرآنی را مقدس برشمرد و گفت: امروز تلاش برای تربیت نسل آتیه‌ساز ایران اسلامی دارای اهمیتی بسزا است که بر این اساس فعالان فرهنگی، مذهبی و قرآنی به واسطه داشتن مخاطب و تریبون دارای توانمندی برای اثرگذاری بر مخاطبان در جامعه هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: