کد خبر: 3887537
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت:‌ خوشبختانه با تلاش همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی و دیگر همکاران ستاد فعال در ستاد استانی مقابله با کرونا و بسیج ملی مبارزه با کروناویروس بیش از ۸۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان غربالگری شدند.

غربالگری ۸۵درصد جمعیت تحت پوشش علوم پزشکی سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، نوید دانایی، رئیس دانشگاه، امروز، 7 فروردین ماه با اشاره به اینکه متأسفانه روند ابتلا به کووید۱۹ در استان همچنان صعودی است افزود: برای کنترل بهتر آن باید همچنان از حجم ترددها کاسته شود.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی آزمایشگاه کروناویروس در سمنان نمونه‌گیری و تست در همین جا انجام می‌شود که طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۳ مبتلای قطعی جدید به مبتلایان به کووید ۱۹ در ۶ شهرستان تحت پوشش دانشگاه افزوده شده است.

رئیس علوم پزشکی استان کنترل سیر صعودی این بیماری نوظهور را منوط به رفتار شهروندان دانست و افزود: کنترل کروناویروس به نحوه رفتار ما با آن بستگی دارد و هرچه از ترددها کاسته و به خودمراقبتی و رعایت بهداشت فردی بیافزاییم، کنترل بیماری راحت تر خواهد بود.

دانایی با ابراز خرسندی از روند بهبود مبتلایان در این استان گفت: با وجود روند صعودی بیماری خوشبختانه روند بهبودی مبتلایان قطعی هم رو به افزایش است به طوری که افزون بر ۷۸ درصد از مبتلایان قطعی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه با بازیافتن سلامتی خود، مرخص و یا به نقاهتگاه‌های این استان منتقل شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، سمنان را از موفق‌ترین استان‌ها در اجرای طرح غربالگیری و شناسایی جمعیت آلوده به کروناویروس ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی و دیگر همکاران ستاد فعال در ستاد استانی مقابله با کرونا و بسیج ملی مبارزه با کروناویروس بیش از ۸۵ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان غربالگری شدند.

دانایی از تلاش برای غربالگری ۱۵ درصد باقیمانده در این استان خبر داد و گفت: غربالگری جمعیت تحت‌پوشش از دو طریق مراجعه مردم به سامانه طراحی شده و مراجعه و تماس همکاران ما با مردم صورت می‌گیرد.

وی با اشاره بر ضرورت تداوم ماندن در خانه یادآور شد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست  داریم که توصیه‌های وزارت بهداشت را جدی گرفته و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند تا بتوانیم بیش از پیش این بیماری نوپدید را کنترل کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: