کد خبر: 3887542
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا در استان از امروز، هفتم فروردین ماه در مبادی ورودی شهرستان‌های استان خبر داد.

اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، ظهر امروز، 7 فروردین ماه در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از توجه آحاد مردم به توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا در استان گفت: علیرغم توصیه‌های زیادی که شد اندک افرادی بودند که این توصیه‌ها را رعایت نکردند بنابراین طرحی در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مبارزه با کرونا مطرح و به تصویب رئیس‌جمهور رسید.

وی  ادامه داد: طرح کاهش انتقال کرونا امروز ابلاغ شد و از ساعت ۱۶ در سطح استان اجرایی می‌شود که در این راستا در این طرح مبادی ورودی شهرستان‌ها توسط نیروهای انتظامی کنترل و بر اساس این طرح به‌جز ساکنان آن شهر کسی اجازه ورود نخواهد داشت.

خجسته‌پور با تأکید بر اینکه از تمام مسافران خواهش می‌کنیم استان سمنان را به مقصد شهرهای محل سکونت خود ترک کنند، گفت: از ساعت ۱۶ امروز فقط کسانی که ساکن آن شهر هستند می‌توانند در سطح شهر تردد کنندکه بر این اساس چنانچه کسی از این قانون تابعیت نکند مطابق با قانون با متخلف برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر خودرویی که بعد از اجرای طرح به شهر ورود کرده و در سطح شهر مشاهده شود یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد اظهار کرد: در این دستورالعمل اصناف به سه دسته تقسیم که دسته اول اصنافی هستند که باید ارائه خدمت دهند و صنوفی که در حوزه مواد غذایی و بهداشتی و جایگاه‌های سوخت فعالیت می‌کنند مشمول این دسته هستند.

معاون استاندار سمنان اصناف غیرضروری را مشمول دسته دوم عنوان کرد و گفت: تمام اصناف غیرضروری که لیست آن‌ها به فرمانداری‌ها ابلاغ‌شده باید تعطیل شوند و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت از سوی این صنوف واحدهای متخلف پلمب می‌شوند.

وی در ادامه از کاهش تردد ۷۳ درصدی در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد کاهش نیم درصدی جمعیت حاضر در سطح استان سمنان بودیم که این امر حاکی از فرهنگ و تمدن مردم این منطقه و توجه ویژه آن‌ها به توصیه‌های بهداشتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به اینکه در حال حاضر اجرای این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه دارد، افزود: در آستانه روز طبیعت قرار داریم و بنا بر رسم دیرینه مردم در این روز در دل طبیعت به تفریح و تفرج می‌پرداختند.

خجسته‌پور تأکید کرد: در سیزدهم فروردین‌ماه سال جاری مردم از حضور در پارک‌ها و بوستان‌ها به‌شدت بپرهیزند و کسانی که از این قانون تابعیت نکنند برخورد قانونی می‌شود.

وی با بیان اینکه شعار در خانه بمانید برای روز ۱۳ فروردین پابرجا است، گفت: اجرای این طرح یعنی کاهش زنجیره انتقال کرونا ممکن است مشکلاتی را برای برخی افراد به وجود آورد که پیشاپیش عذرخواهی می‌کنیم.

خجسته‌پور با اشاره به اینکه بر اساس این طرح مبادی ورودی شهرها بسته می‌شود، گفت: تردد بین‌شهری مگر در موارد استثنا اجازه ورود ندارند، برای مثال فردی ساکن مهدی‌شهر است ولی در سمنان شاغل است با ارائه مستندات لازم می‌توانند تردد کنند.

وی با بیان اینکه عمده کارخانه‌ها در خارج از شهر مستقر هستند، افزود: بنابراین کارگران و کارکنان کارخانه‌ها باید با ارائه مدارک موردنیاز تردد کنند ضمن اینکه تمام اصول بهداشتی باید در واحدهای تولیدی استان سمنان رعایت شود.

معاون استاندار سمنان بابیان اینکه هدف از اجرای این طرح کنترل مبادی ورودی و خروجی و کاهش سفرها و اجتماعات مردمی است، افزود: اجرای این طرح غالباً برای هم‌وطنانی است که قصد حضور و سفر به استان را داشتند و این در حالی است که در جاده‌ها منع آمدوشد وجود ندارد و مسافران می‌توانند از مسیر کنارگذرها برای بازگشت به محل سکونت خود عبور کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: