کد خبر: 3900734
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه محیط کانون پرورش فکری، اشاعه دهنده فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: نسل امروز نیازمند فراگرفتن آموزه‌های فرهنگی است.

نسل امروز نیازمند فراگرفتن آموزه‌های فرهنگی است

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری استان، محمد حسن سلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، در آستانه سوم خرداد سال‌روز آزادسازی خرمشهر شب گذشته 2 خرداد در نشستی با مدیرکل و کارکنان ستادی کانون پرورش فکری بر گسترش هم‌کاری در حوزه اثرگذار کودک و نوجوان تأکید کرد و گفت: کانون با اجرای فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی برای مخاطبان کودک و نوجوان، مسئولیت بزرگی برای حفظ و ماندگاری این حماسه‌ها در فرهنگ کشور دارد.

وی ادامه داد: بخشی از زحمت پرورش نسل امروز انقلاب با شما مربیان کانون پرورش فکری است و اگر ره‌آورد تلاش و مجاهدت شما، شکل‌گیری شخصیت‌ها و جوانان انقلابی باشد در آینده قلب‌شان برای اسلام، کشور و انقلاب اسلامی بتپد و آگاه شوند این‌همه خون‌های پاکی که برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی تا امروز ریخته شد تا انقلاب و اسلام بماند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان با اشاره به جذابیت بیان داستان‌هایی از جنس ایثار، جهاد، مقاومت و فداکاری برای مخاطبان به زبان کودکانه، افزود: پیشنهاد می‌شود با توجه و تمرکز بر این داستان‌ها و مشابه چنین کارهایی در فضای کانون برای انتقال معارف انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس، فعالیت‌های ویژه‌ای انجام و تدبیری اندیشیده و کارگروهی تشکیل و از کلیپ‌ها و موشن گرافی‌های دفاع مقدس در کانال‌ها و گروه‌های مجازی استفاده شود.

سلامی با بیان اینکه محیط کانون پرورش فکری، اشاعه‌دهنده فرهنگ ایثار و شهادت است و بر مخاطب تأثیر مثبت می‌گذارد یادآور شد: این فرهنگ از سوی کودکان و نوجوانان به خانواده‌ها منتقل می‌شود و روی آن‌ها نیز اثرگذار است.

وی با اشاره به همکاری‌های گسترده کانون پرورش فکری و حفظ آثار، آمادگی بنیاد را جهت مشارکت با کانون و آشنایی اعضای کودک و نوجوان با فرهنگ ناب دفاع مقدس اعلام کرد.

نبی‌الله خدابخشی،مدیرکل کانون پرورش فکری استان نیز با تاکید بر اینکه در آستانه سال‌روز سوم خرداد، روز مقاومت و پایداری، جا دارد از شهیدان گران‌قدر این عملیات بزرگ و مقدس و تعیین‌کننده در سرنوشت جنگ تحمیلی یاد کنیم اظهار کرد: شهدا با ایثار و شجاعت خود نشان دادند کارهای مؤثر با عمل‌گرایی در دین اتفاق می‌افتد.

به گفته وی؛ کانون پرورش فکری مانند سایر نهادهای فرهنگی در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی‌هنری فعالیت‌های خود را به‌صورت غیرمستقیم در بیش از ۵۰ گروه مجازی برای مخاطبان کودک و نوجوان آغاز کرده و مربیان در این فضا، فرآیندهای مناسبتی را درست و در جای خود به شکل مؤثر برای آن‌ها بیان می‌کنند.

خدابخشی در پایان آمادگی خود را از تعامل با حفظ آثار پیش از گذشته اعلام کرد و افزود: بی‌شک این تعامل و هم‌گرایی و هم‌افزایی می‌تواند نتایج پرثمر و ماندگاری را دربرداشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: