کد خبر: 3907950
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
رئیس بسیج رسانه سمنان از تلاش این نهاد برای ایجاد یک چتر حمایتی در راستای تقویت همه رسانه‌های استان فارغ از رویکردهای سیاسی‌شان خبر داد و گفت: در همین ارتباط به‌دنبال راه‌اندازی دورهمی‌هایی با حضور همه فعالان رسانه‌ای استان هستیم.

جهاددانشگاهی طلایه‌دار جهادعلمی است

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان، علی مسلمان، رئیس بسیج رسانه استان عصر روز گذشته، 10 تیرماه در حاشیه بازدید از جهاد دانشگاهی استان با بیان اینکه بسیج رسانه به‌دنبال کار سیاسی نیست و می‌کوشد رسانه‌های طیف‌های مختلف را در راستای حمایت از نظام و طرح مطالبات مردم بسیج کند، گفت: بسیج رسانه در استان در تلاش است که در کنار همه رسانه‌های استان قرار بگیرد. دورهمی فعالان رسانه‌ای و ایجاد گفت‌وگو بین آن‌ها می‌تواند به توسعه استان کمک کند.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد جریان‌سازی رسانه‌ای با محوریت نیازها و دغدغه‌های استانی یک ضرورت است، متذکر شد: رسانه‌های استان می‌توانند با هم‌افزایی و کمک به همدلی و وحدت استانی بیش از پیش به تحقق منافع استانی کمک کنند.

رئیس بسیج رسانه استان نگرش‌های شهرستانی را یکی از آسیب‌ها در حوزه رسانه‌ای دانست و افزود: متأسفانه برخی از نمایندگان در دوره‌های قبل در شکل‌گیری چنین نگاهی تأثیر داشتند و همین نگاه شهرستانی سبب شده که استان در برخی بخش‌ها، زیان کند.

مسلمان سهم کم مدیران بومی از مدیریت استان را از پیامدهای همین رویکرد شهرستانی دانست و افزود: استان در حوزه مدیریتی و نیروی انسانی از ظرفیت و توانمندی زیادی برخوردار است اما متأسفانه دامن‌زدن به نگرش‌های شهرستانی موجب شده که کمتر از این ظرفیت بالقوه استفاده شود.

وی به لزوم طرح برخی آسیب‌ها نظیر سهم مدیران بومی و یا معضل کم‌آبی در استان تأکید کرد و گفت: با ایجاد جریان‌سازی‌های رسانه‌ای می‌توان به تحقق مطالبات مردمی و تأمین منافع استانی کمک کرد. مطالبه‌گری یکی از وظایف ذاتی رسانه‌هاست، البته طرح مطالبات مردمی باید به‌گونه‌ای باشد که به ایجاد مشکلات اجتماعی منتهی نشود.

رئیس بسیج رسانه سمنان با اشاره به جنگ رسانه‌ای نظام سلطه علیه کشور، یادآور شد: عرصه رسانه امروز به بزرگترین میدان جنگ دشمن علیه کشور و نظام تبدیل شده و از همین رو حمایت از رسانه‌ها ضروری‌تر از هر زمان دیگری است. بسیج رسانه در استان به‌دنبال این است که کمک‌کار رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای باشد و با برگزاری دوره‌های آموزشی و برپایی جشنواره‌های رسانه‌ای نظیر جشنواره ابوذر می‌کوشد به ارتقای کیفی رسانه‌ها در استان کمک کند.

مسلمان با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی از توانمندی بالایی در حوزه رسانه‌ای برخوردار است، متذکر شد: جهاددانشگاهی به‌عنوان نهادی انقلابی و پیشتاز در حوزه‌های رسانه‌ای، پژوهشی،آموزشی، فرهنگی است.

وی جهاد علمی و مدیریت جهادی را از اصلی‌ترین دغدغه‌های رهبری معظم انقلاب در همه این سال‌ها برشمرد و گفت: خوشبختانه تحقق این دو در مدیریت و کارنامه درخشان جهاددانشگاهی مستتر بوده و این نهاد انقلابی پیشتاز و طلایه‌دار مدیریت جهادی و جهاد علمی در کشور بوده است.

مسلمان با بیان اینکه جهاددانشگاهی چه در فضای دانشگاهی و علمی و چه بین مردم‌، نهاد کاملاً شناخته شده و موفقی است، اظهار کرد: دستاوردهای این نهاد انقلابی چنان گسترده و برجسته است که هیچکس نمی‌تواند منکر توفیقات و دستاوردهای آن باشد.

وی بر ضرورت بهره‌گیری از توانمندی‌های آموزشی جهاددانشگاهی تأکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در بسیج رسانه استان از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: