کد خبر: 3916479
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا در سمنان از اجرای پویش «اینجا حسینیه است» با همکاری رسانه‌ها در این استان خبر داد.

اجرا پویش «اینجا حسینیه است» در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی استانداری، حجت‌الله یحیایی، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا عصر روز گذشته، 23 مردادماه در نشست مشترک اعضای کمیته استانی با مسئولان کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا به میزبانی استانداری از اجرای پویش «اینجا حسینیه است» با همکاری رسانه‌ها در استان خبر داد و گفت: واحدهای صنفی، واحدهای تولیدی، ادارات، منازل در این پویش حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: عزاداری محرم امسال با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در فضای باز و با هدف جلوگیری از تجمع‌ها انجام خواهد شد که در این راستا در پنج محور، هماهنگی‌ها برای اطلاع‌رسانی اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام محرم با صداوسیما، اصحاب رسانه، مدیر کانال‌های پرمخاطب فضای مجازی، هیئت‌ها و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی در حال اجراست.

یحیایی با تأکید بر اینکه انجام اطلاع‌رسانی به‌گونه‌ای خواهد بود که اطمینان خاطر به اقشار مردم برای برگزاری عزاداری محرم حسینی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داده شود، متذکر شد: تولید فرآورده‌ای خبری و استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه استان با هدف هماهنگی، اقناع‌سازی و اطلاع‌رسانی در برگزاری مراسم محرم و صفر امسال با دستورالعمل‌های بهداشتی به‌طور ویژه انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام علی شکری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز با بیان اینکه بر دوگانگی در شبکه‌های اجتماعی بین سلامت و بهداشت و انجام عزاداری محرم و صفر نظارت شود، اظهار کرد: برگزاری عزاداری‌های محرم در اماکن مسقف استان سمنان ممنوع است.

وی با بیان اینکه حفاظت از سلامت و جان مردم از واجبات است، افزود: محدودیت‌های زمانی در انجام مراسم‌های عزاداری در این مدت از سوی هیئت‌ها لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه دوگانگی‌ها در ارتباط با عزاداری محرم و صفر و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای مجازی در بعضی مواقع رنگ و بوی سیاسی به خود می‌گیرد، یادآور شد: از هم‌اکنون باید نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

شکری با تأکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال تجمع‌ها در ماه‌های محرم و صفر به سبک گذشته انجام نشود، افزود: ترس اقشار مردم از ابتلا به کرونا ویروس در تجمع‌ها، تعیین محدودیت‌های مکانی، تعیین محدودیت زمانی و فقدان پذیرایی عامل اصلی این امر است.

وی با اشاره به اینکه دقت نظر در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در مناطق روستایی در ایام محرم و صفر به‌طور جد در دستور کار قرار گیرد، گفت: هماهنگی و همدلی‌های خوبی بین دستگاه‌های اجرایی استان برای انجام دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام عزاداری محرم و صفر وجود دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: