کد خبر: 3919679
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
هیئت‎های عزاداری با حضور پرشور و شکوه مردم و رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی، سوگواره‌های محرم را با عشق به امام حسین(ع) و ذکر توسل به یاران باوفای ایشان برگزار کردند.

برگزاری معنوی سوگواری ماه محرم در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، مراسم ویژه دهه نخست ماه محرم با همراهی هیئات مذهبی و مردم در فضای باز و با رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی در حالی برگزار می‌شود که مردم دلداده استان سمنان در جای جای این استان شهیدپرور، در سوگ حسین (ع) و یارانش سیاه پوشیده‌اند.

این روزها مردم شهیدپرور استان که متوسل به خط سرخ خون حسین (ع) هستند، با جان مایه اشک و آه، در رثای سالار شهیدان (ع) بر سر و سینه می‌زنند و هر یک از آقایشان گوشه چشمی طلب می‌نمایند تا شاید این اشک‌ها برایشان گشایشی باشد.

اشک برای امام شأن این روزها شده بهترین همدم… همدمی که آرامش می‌دهد، سیقل می‌دهد، جلا می‌بخشد، آرام می‌کند آن هم با ذکر مولایشان حسین (ع) آقاجان گوشه چشمی هم به ما بکن… من دردمند هستم.

امروز مردم استان سمنان در دورترین روستاها و بزرگترین شهرها ذکر نام حسین (ع) را بر لب دارند و در سوگ یار بر سر و سینه می‌زنند تا صحنه‌های زیبایی از عشق و ایثار بیافرینند آن هم در محرمی متفاوت… پر از اخلاص پر از دلدادگی… خبری از دسته روی های سنتی سال‌های پیش نیست اما چقدر باصفا است عزاداری در گوشه یک پارک در فضای سبز، زیراندازی کوچک، کنار خانواده، اشکی بر گوشه چشم، آهی بر دل؛ از این خالص‌تر مگر می‌شود دل را جلا بخشید؟

مردمی که سه هزار شهید تقدیم کرده‌اند و می‌دانند خط سرخ خون حسین (ع) چیست مردمی که می‌دانند اشک گوشه چشم شأن حاصل چه خلوصی است حاصل چه عشقی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: