کد خبر: 3936619
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه آزمون اعطای مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم در شاهرود برگزار شد، گفت: ۷۹ حافظ قرآن در این رقابت‌ها حضور داشتند.

برگزاری آزمون اعطای مدرک تخصصی حافظان قرآن کریم در شاهرود

حجت‌الاسلام علی شکری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا از سمنان اظهار کرد: مرحله دوم آزمون پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با رقابت 79 حافظ قرآن، جمعه، 30 آبان‌ماه به میزبانی اداره‌کل تبلیغات اسلامی سمنان در شاهرود برگزار شد.

وی ادامه داد: ۳۷ نفر از حافظان ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء قرآن کریم در این رقابت پذیرفته شدند که در این راستا در مرحله دوم حافظان ۱۰ جزء به پنج سوال، حافظان ۲۰ جزء به هفت سؤال و حافظان ۳۰ جزء به ۱۰ سؤال شفاهی پاسخ دادند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان با اشاره به اینکه داوری رشته حُسن حفظ در بخش زنان را انسیه‌سادات گوهری و حلیمه عشرستاقی و داوری رشته‌های تجوید، وقف و ابتداء، و صوت و لحن در بخش آقایان را حجت‌الاسلام هادی رضاپور برعهده داشتند، بیان کرد: داوری تلاوت آن دسته از حافظان که حد نصاب لازم در بخش حُسن حفظ را به دست آوردند، با ارسال تلاوت‌های ضبط شده به سازمان دارالقرآن الکریم (به صورت متمرکز) انجام خواهد شد.

شکری افزود: برای مرحله اول آزمون که به‌صورت کتبی در مرداد‌ماه ۹۹ برگزار شده بود، ۷۹ نفر از حافظان قرآن کریم استان در رشته‌های ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء قرآن کریم ثبت نام کرده بودند که با اتمام رقابت‌ها در بخش شفاهی، از برگزیدگان تقدیر می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: