کد خبر: 3936631
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از شناسایی سه هزار و ۴۴۴ بیمار کرونایی در شهرهای زیر مجموعه این دانشگاه از ابتدای اسفندماه ۹۸ تاکنون خبر داد.

شناسایی 3400بیمار کرونایی در سمنان

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، اول آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون سه هزار و ۴۴۴ نفر بیمار کرونایی در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان شناسایی شده‌اند، گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه شنبه، ۲۸ بیمار جدید کرونایی قطعی در این شهرها شناسایی شده است.

وی از بهبودی ۲۶ بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت اخیر در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر ۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش ICU کرونا بستری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه سمنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، گفت: دامغان و گرمسار نیز دیگر شهرهای قرمز کرونایی در مجموعه شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان هستند، همچنین شرایط در سرخه، مهدی‌شهر و آرادان نارنجی است.

دانایی افزود: افراد با علائم سرماخوردگی باید از طریق ارتباط تلفنی با کارشناسان بهداشتی درمانی سامانه ۴۰۳۰، مراجعه به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir و همچنین مراجعه حضوری به مراکز منتخب کووید ۱۹ واقع در شهرستان‌ها تحت پوشش دانشگاه وضعیت سلامتی خود را بررسی کنند.

وی مردم را به رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا دعوت کرد و گفت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده مداوم از ماسک، شست‌وشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون و استفاده از محلول‌های ضدعفونی کننده، عدم حضور غیرضروری در اجتماع، عدم برگزاری اجتماعات خانوادگی و عمومی و ماندن در خانه، در کنترل و مدیریت این بیماری کمک می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: