کد خبر: 3937101
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا و معاون استاندار سمنان از بازگرداندن و عودت ۷۰۶ دستگاه خودروی سواری به مبدأ خود طی ۴۸ ساعت اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی در این استان خبر داد.

بازگرداندن ۷۰۶ خودروی غیربومی از ورودی های سمنان طی ۴۸ ساعت گذشته

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از ایسنا، حبیب‌الله خجسته‌پور، سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان با بیان اینکه امروز در وضعیتی قرار داریم که بین بدتر و بدترین شرایط، روش‌هایی را برای مقابله با این بیماری انتخاب کردیم، گفت: ما اطلاع داریم که به واسطه اجرای محدودیت‌ها، مشکلاتی برای مردم ایجاد می‌شود که از بابت آنها پیشاپیش عذرخواهی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه طی ۴۸ ساعت گذشته بحث ترددها حجم بسیار زیادی از مطالبات، نظرات و چالش‌ها در خصوص اجرای طرح جامع مدیریت محدودیت‌های هوشمند را به خود اختصاص داده بود، اظهار کرد: طس بخشنامه اصلاحی که از سوی وزارت کشور ارسال شد استثناء‌هایی در نظر گرفته شد که فرمانداران در شهرستان‌ها بر اساس شرایط اعلام شده می‌توانند نسبت به اجرای این موارد اقدام کنند.

وی از ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی به داخل شهرهای استان خبر داد و افزود: فرمانداران تنها از طریق مکاتبه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و واحدهای تولیدی، صنعتی و تجاری می‌توانند با عنایت به بخشنامه اصلاحی وزارت کشور، نسبت به صدور مجوز تردد اقدام کنند که در این راستا لازم است تا کسی که مشمول استثناء‌های ابلاغی نمی‌شود از ورود به شهرها پرهیز کند تا با اعمال قانون و جریمه مواجه نشود.

خجسته‌پور ادامه داد: این موضوع اصلاحی شامل تردد در ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شهرها نیز می‌شود و فرمانداری‌ها طبق روالی که عنوان شد و از طریق مکاتبه می‌توانند نسبت به صدور مجوز اقدام کنند تا مردم از مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها و ایجاد ازدحام به شدت خودداری کنند.

وی با بیان اینکه هرگاه استثناء به قاعده انجام کاری ورود کند، رسیدن به نقطه مطلوب و تحقق اهداف تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد، متذکر شد: در بحث تردد وسایل نقلیه با پلاک غیربومی که ساکن استان هستند، تردد در بین ساعت‌های چهار تا ۲۱ در داخل محدوده شهرها مجاز است اما در صورت خروج از شهرها، حق بازگشت به شهرها تا پایان مدت زمان اجرای محدودیت‌ها را نداشته و در صورت بازگشت قبل از پایان محدودیت‌ها، اعمال قانون و جریمه شده و خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

خجسته‌پور یادآور شد: بر اساس قانون، مالک وسیله نقلیه باید طی ۴۸ ساعت پس از نقل مکان نسبت به تغییر ثبت آدرس و تعویض پلاک وسیله نقلیه خود اقدام کند که در صورت تخطی از این مهم مرتکب جرم شده و هم استانی‌های ساکن استان که دارای پلاک غیربومی هستند نیاز است به این مهم توجه داشته و پس از پایان محدودیت‌ها و در موقعیت زمانی مناسب نسبت به این مهم اقدام کنند.

خجسته‌پور همچنین از ارسال پیامک به رانندگان وسایل نقلیه دارای پلاک بومی و غیربومی که در راههای استان تردد می‌کنند خبر داد و افزود: این پیامک تنها به منزله اخطار به رانندگان است و به منزله اعمال قانون و جریمه نیست و جای هیچگونه نگرانی ندارد.

معاون استاندار با بیان اینکه خودروهای دارای پلاک بومی در تمامی استان مجاز به تردد هستند، افزود: خودروهای غیربومی که ساکن استان نیستند تنها در راه‌های استان مجاز به تردد هستند و اجازه ورود به شهرها را ندارند و در صورت ورود جریمه خواهند شد.

سخنگوی ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان، گفت: پلاک‌های غیربومی ساکن شهرها از ساعت ۴ تا ۲۱، می‌توانند در سطح شهرها تردد کنند اما در صورت خروج از شهرها، حق بازگشت تا پایان زمان اجرای محدودیت‌ها را ندارند و در صورت بازگشت اعمال قانون و جریمه خواهند شد.

وی با اشاره به همراهی و همکاری ویژه اصناف و بازاریان استان در اجرای این طرح جدید، ضمن قدردانی از این همراهی‌ها، گفت: در بحث دورکاری نیز دستگاه‌های اجرایی باید به‌صورت جد توجه داشته باشند که دورکاری به معنای تعطیلات و بیکاری نیست و کارکنان باید از طریق امکانات موجود در دورکاری به ارائه خدمت بپردازند و به هیچ عنوان نباید با اجرای دورکاری در هیچ دستگاهی، در روند ارائه خدمت به شهروندان و مردم استان خللی وارد شود.

معاون سیاسی استاندار سمنان به بحث تعطیلی اصناف و واحدهای تجاری در اجرای محدودیت‌های جدید اشاره و با بیان اینکه مشاغل گروه ۱ در شهرهای قرمز و مشاغل گروه ۱ و ۲ در شهرهای نارنجی مجاز به فعالیت هستند، گفت: در شهرهای استان بازارهای سرپوشیده‌ای وجود دارد که بعضا مشاغلی از گروه شغلی ۱ در قالب این بازارهای سرپوشیده استقرار دارند و از آنجا که در شهرهای قرمز بازارهای سرپوشیده جزو گروه‌های شغلی ۲ بوده و تعطیل هستند، به تبع آن گروه‌های شغلی ۱ در شهرهای قرمز که در دل این بازار های سرپوشیده قرار دارند نیز تعطیل هستند.

سخنگوی ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان از وجود ۱۵ نقطه کنترل در مبادی ورودی شهرهای استان خبر داد و افزود: در این مدت بالغ بر دو هزار و ۶۹۷ دستگاه وسیله نقلیه در این مبادی ورودی کنترل شدند.

خجسته‌پور از عودت ۷۰۶ دستگاه خودروی سواری به مبدأ خود طی ۴۸ ساعت اجرای این طرح در استان خبر داد و گفت: طی ساعت‌های اجرای این طرح تاکنون ۴۴ مورد اعمال قانون در استان انجام شده که نسبت به میزان کشوری بسیار پائین بوده و نشان از مساعدت و همراهی مردم خوب و فهیم استان در اجرای هرچه مطلوبتر این طرح دارد که امیدواریم با تحقق اهداف طرح مدیریت محدودیت های هوشمند و همراهی بیش از پیش مردم استان، شاهد رقیق تر شدن رنگ بندی های شهرها و متعاقب آن کاهش سرایت بیماری و مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: