کد خبر: 3937110
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان از آغاز پویش سراسری «ایران مهربان» با هدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت و جذب حامی خبر داد.

اجرای پویش «ایران مهربان» در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، حسن ویلان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) سمنان، چهارم آذرماه از راه‌اندازی پویش «ایران مهربان» در راستای بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین در استان خبر داد و گفت: رویکرد مهم این پویش جذب حامی و افزایش سرانه پرداختی کمک‌ها به ایتام و فرزندان «محسنین» است.

وی ادامه داد: سه هزار و 300 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد از حمایت حامیان خود بهره‌مند می‌شود که در این راستا رویکرد اصلی کمیته امداد توانمندی مددجویان و تأمین آتیه این عزیزان است.

ویلان با تأکید بر اینکه طرح اکرام در سال‌های گذشته با هدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد، متذکر شد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری که پدران آن‌ها علی‌رغم میل باطنی‌ به‌دلیل بیماری، کهولت سن، از کارافتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش همسرانشان نهاده شده نیز با اجرای طرح محسنین کمیته امداد، حمایت می‌شوند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان با تأکید بر اینکه خیرخواهان با واریز مبلغی به‌صورت ماهانه، می‌توانند نیات خیرخواهانه خود را در رسیدگی به کودکان و نوجوانان نیازمند طرح اکرام ایتام و محسنین، جامه عمل بپوشانند، اظهار کرد: ۷۶۹ نفر ایتام تحت حمایت  این نهاد هستند که کمیته امداد برای تأمین آتیه این کودکان برنامه‌ریزی‌های مختلفی کرده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد سمنان با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از ایتام پسر و ۵۵ درصد دختر هستند، افزود: در این استان بیش از ۲۶ هزار کارمند رسمی و غیررسمی وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت برای حمایت هرچه بیشتر از فرزندان ایتام و محسنین بهره برد.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت ekram.emdad.ir مراجعه و کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند، پس‌ از آن کد فعال‌سازی برای آن‌ها ارسال می‌شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره‌ حساب واریز کنند که به‌ محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌ حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: