کد خبر: 3954389
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
مدیر مؤسسه قرآن و عترت آصال استان سمنان از برگزاری همایش برخط «سواد فضای مجازی» ویژه مؤسسات قرآنی خبر داد.

برگزاری همایش «برخط سواد فضای مجازی» در سمنان

سیدروح‌الله طاهری، مدیر مؤسسه قرآن و عترت آصال سمنان، در گفت‌وگو با ایکنا از برگزاری همایش برخط «سواد فضای مجازی» ویژه مؤسسات قرآنی استان خبر داد و گفت: مخاطبین این همایش حافظان، فعالان، مربیان و مربیان مؤسسات قرآنی هستند اما در سطح عموم به صورت مجازی برگزار طی روزهای 25، 27 و 29 بهمن در سه بخش والدین موفق در عصر رسانه و آینده‌پژوهی فضای مجازی و آموزش در پسا کرونا با حضور اساتید دکتر اصغری و مهندس معادی و در روزهای ۲۵ بهمن با عنوان مبانی و رژیم مصرف رسانه‌ای، ۲۷ بهمن با عنوان والدین موفق در عصر رسانه برگزار شد و ۲۹ بهمن با عنوان آینده‌پژوهی فضای مجازی و آموزش در پساکرونا برگزار خواهد شد.

طاهری با بیان اینکه جامعه ما در رابطه با سواد مجازی بسیار ضعیف است اظهار کرد: در جامعه عرف شده ابتدا تکنولوژی یا فراورده غربی را وارد و استفاده می‌کنیم بعد از کلی سختی و مشکلات برای آن فرهنگ سازی می‌کنیم این در حالی است که فرهنگ کشور ما هم از نظر اسلامی و هم ایرانی بسیار غنی است.

به گفته وی برخی کشورهایی که دارای فرهنگ غنی نیستند از همان ابتدا فرهنگ‌سازی، دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی را انجام داده سپس آن ابزار را به کار می‌گیرند.

طاهری با تأکید بر لزوم ایجاد نهضت سواد فضای مجازی گفت: این همایش‌ها از ساعت ۱۹ آغاز می‌شود که بر این اساس داوطلبان حضور در این دوره می‎توانند از طریق لینک http://b۲n.ir/۵۰۲۴۶۰ ثبت‌نام کنند.

این پژوهشگر علوم قرآنی آقایان عبادتی، اصغری و معادی را استادان این کارگاه‌ها معرفی کرد و افزود: داوطلبان حضور در این همایش می‌توانند برای دریافت لینک ثبت‌نام عدد ۱ را به شماره ۰۹۳۰۹۲۵۸۱۹۷ ارسال کنند و شماره ۳۳۳۳۲۹۵۳ با پیش شماره ۰۲۳ تلفن پشتیبانی آن است.

به گفته طاهری همایش سواد فضای مجازی توسط مؤسسه قرآن و عترت آصال و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان و سازمان فضای مجازی سراج مرکز سمنان برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: