کد خبر: 3954419
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
دبیر کنگره ملی نکوداشت آیت‌الله العظمی سیدمحمود حسینی شاهرودی از پیشرفت ۸۰ درصدی تدوین کتاب‌های مرتبط با آثار و تقریرات آیت‌الله شاهرودی خبر داد و گفت: در این خصوص ۱۵ جلد کتاب شامل ۷ جلد مرتبط با آثار در دست تدوین و چاپ است.

چاپ 15 جلد کتاب آیت‌الله‌ العظمی‌ حسینی‌ شاهرودی

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت‌الاسلام عباس نصیری‌فرد، دبیر کنگره ملی نکوداشت آیت‌الله‌ العظمی‌ حسینی‌ شاهرودی، امروز، 28 بهمن در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی، نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به برگزاری این کنگره گفت: در این خصوص 15 جلد کتاب شامل هفت جلد مرتبط با آثار در دست تدوین و چاپ است.

وی تولید مقاله توسط صاحب‌نظران، انجام مصاحبه با شاگردان و فرزندان ایشان، تولید برنامه تلویزیونی حدیث سرو از زندگی ایشان در قالب دو برنامه 45 دقیقه‌ای را از جمله این برنامه‌ها و اقدامات برشمرد.

نصیری‌فرد با تأکید بر شخصیت علمی و فقهی آیت‌الله العظمی حسینی‌شاهرودی افزود: وسعت شخصیت ایشان به حدی است که هرچه به جلو می‌رویم با ابعاد ناشناخته‌ای از شخصیت علمی، اجتماعی، سیاسی و فقهی این مرجع تقلید می‌رسیم و و ایشان مرجعی در طراز شیعه در ابعاد مختلف هستند.

وی با اشاره به تقویم اجرایی کنگره ملی نکوداشت آیت‌الله العظمی حسینی شاهرودی گفت: علاوه بر کنگره اصلی که تیرماه 1400 در قم برگزار و پیش‌کنگره اردیبهشت سال آینده در شاهرود و چند نشست علمی و فرهنگی در مشهد، نجف و بغداد نیز پیش‌بینی شده است.

دبیر کنگره ملی نکوداشت آیت‌الله العظمی حسینی شاهرودی گفت: قرار است 14 نشست فرهنگی با هدف معرفی این شخصیت بزرگ به نسل جدید با همکاری جامعة‌المصطفی(ص) در 14 کشور منطقه خلیج فارس، کشورهای شبه قاره برگزار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: