کد خبر: 3962780
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
مسئول نمایندگی ولی‌ فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) سمنان با بیان اینکه ایجاد تمدن نوین اسلامی مستلزم جامعه‌سازی در مسیری درست و صحیح است، گفت: یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی ایجاد تمدن نوین اسلامی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

تمدن نوین اسلامی مستلزم جامعه‌سازی در مسیری درست است

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی سپاه استان، حجت‌الاسلام سیدمحسن حسینی دیباجی، مسئول نمایندگی ولی‌ فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) سمنان، 17 فروردین در دیدار با جمعی از مسئولان معاونت اجتماعی سپاه استان با بیان اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مورد توجه ویژه قرار گیرد، بر تقویت جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه بی‌تفاوتی افراد نسبت به این فریضه آثار و پیامدهای منفی و جبران‌ناپذیری را به‌دنبال دارد، یادآور شد: بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای عملی، فرهنگی و اجتماعی برای اجرا و توجه اقشار مختلف مردم نسبت به امر به معروف و نهی از منکر باید در دستور کار قرار گیرد.

دیباجی با تأکید بر اینکه جامعه امروز نسبت به امر به معروف و نهی از منکر بی‌تفاوت شده است، گفت: هر چقدر در حوزه عمل به امر به معروف و نهی از منکر هزینه شود؛ باز هم کم است و باید گفت هزینه در این حوزه نوعی سرمایه‌گذاری معنوی است.

به گفته وی اگر امر به معروف در جامعه به‌درستی عمل شود، بسیاری از آسیب‌ها و معضلات را دیگر شاهد نخواهیم بود و به عبارتی عمل به این فریضه آبادانی را به همراه دارد.

مسئول نمایندگی ولی‌ فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) سمنان بر آموزش شیوه‌های صحیح و اثرگذار امر به معروف نیز تأکید کرد و افزود: باید آمران به معروف و ناهیان از منکر شیوه‌های صحیح امر به معروف را فرا گیرند.

وی ایجاد تمدن نوین اسلامی را مستلزم جامعه‌سازی در مسیری درست برشمرد و افزود: یکی از آرمان‌های مهم انقلاب ایجاد تمدن نوین اسلامی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

حجت‌الاسلام دیباجی بر پرورش و تربیت نیروی انسانی و در تراز انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: توجه به این مهم در زمینه‌سازی شرایط ظهور امام زمان(عج) بسیار مهم است؛ بنابراین باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: