کد خبر: 3968685
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان از ایجاد یادمان شهدای هفت‌تپه استان سمنان در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در خوزستان خبر داد.

ایجاد یادمان شهدای هفت‌تپه سمنان در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس

به گزارش ایکنا از سمنان، محمدحسین بابایی، مشاور عالی فرمانده کل سپاه، عصر روز گذشته، 11 اردیبهشت در نشست جلسه هیئت امنای یادمان شهدای هفت‌تپه استان بر پیگیری جدی ایجاد این یادمان به‌ عنوان نخستین یادمان استان تأکید کرد و افزود:  باید تلاش کنیم با یک برنامه دقیق و اجرایی این یادمان را در منطقه هفت‌تپه به سرانجام رساند.

بابایی ادامه داد: باید راه را برای ایجاد یادمان‌های دیگر برای رزمندگان استان در مناطق عملیاتی هموار کنیم که هیئت امنا و کمیته‌های تخصصی برای ایجاد یادمان شهدای هفت‌تپه استان در شهرستان شوش تشکیل شده که سازمان‌دهی و مدیریت این پروژه و انجام کارهای فنی مهندسی و زیرساختی در این راستا با کمک همه مردم استان و مشارکت ویژه رزمندگان و خانواده شهدا و ایثارگران مهم است.

حمید دامغانی، فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان نیز بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و گفت: ایجاد یادمان شهدای استان در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه اولین یادمان به یاد شهدای هفت‌تپه استان سمنان رقم خورده اظهار کرد: باید تلاش کنیم ساخت این یادمان با جدیت دنبال شود و نقشه راهی برای اجرای سایر فعالیت‌های استان در مناطق عملیاتی جنوب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران در این مناطق باشد.

دامغانی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های استان در ایجاد این یادمان و مشارکت ایثارگران و خانواده شهدا در این امر تاکید کرد و افزود: سپاه و بسیج نیز در این امر تمام تلاش خود را به کار خواهند بست و باید همه ظرفیت‌های فردی و اجتماعی در این مسیر سازمان‌دهی شود.

یادآور می‌شود؛ در روز ۲۵ دی‌ماه سال ۱۳۶۵ آشپزخانه تیپ ۱۲ قائم آل محمد(عج) استان سمنان در منطقه هفت‌تپه استان خوزستان موردحمله هواپیماهای جنگنده عراقی قرار گرفت و ۴۰ تن از کارکنان این آشپزخانه که عموماً خادمان و آشپزان اباعبدالله الحسین(ع) و دارای سن و سال بالا بودند به شهادت رسیدند.

بیشتر این شهدا از شهرستان شاهرود و روستای قلعه‌نو خرقان بودند و تاکنون به همت سپاه استان سمنان، پنج یادواره شهدا در مشهد این شهدا در هفت‌تپه با حضور خانواده شهدای استان برگزار شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: