کد خبر: 3968905
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از تداوم فاز دوم اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در شهرهای تابعه این دانشگاه خبر داد و گفت: مراکز تجمیع واکسیناسیون ایجاد خواهند شد.

آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، امروز، 13 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فاز دوم واکسیناسیون با سرعت خوب در سطح استان سمنان در حال انجام بوده گفت: شبکه بهداشت و درمان با کیفیت خوبی واکسن‌ها را تزریق می‌کنند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون کار دشوار و طاقت‌فرسایی است اما در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان فاز نخست آن شامل پاکبانان، کادر درمانی به اتمام رسید که در این راستا فاز دوم واکسیناسیون به سرعت در حال انجام است.

دانایی با اشاره به اینکه نیمی از سهمیه واکسن‌های کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال تزریق شده و مابقی نیز در این هفته و هفته آتی تزریق می‌شود و لذا از این بابت مشکلی نداریم اظهار کرد: دو زیرساخت مهم شامل ایجاد دومین آزمایشگاه تخصصی کرونا و همچنین ایجاد درمانگاه‌های سرپایی و مداوای بیماران کرونا اموری بود که توانست به ما کمک کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی متذکر شد: هم اکنون روند مبارزه با کرونا به خوبی در شهرهای تابعه دانشگاه در حال انجام است.

دانایی از ایجاد مراکز تجمیع واکسیناسیون در سالن‌های ورزشی سطح شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد و افزود: اولین مرکز در روز دوشنبه در سمنان آغاز به کار خواهد کرد و به تدریج در دیگر شهرستان‌های تابعه دانشگاه شامل گرمسار، دامغان و… نیز شاهد تجهیز و تکمیل آن خواهیم بود.

به گفته وی؛  نظارت بر اصناف در راستای اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، حمایت از بیماران کرونایی آسیب‌دیده و اقدامات مورد نیاز بیماران، در ادامه طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه و بسیج با قوت انجام می‌شود اما مردم نیز باید رعایت پروتکل‌ها را به خوبی داشته باشند تا در این زمینه موفق عمل کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: