کد خبر: 4031215
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳

ساخت مراکز درمانی اولویت سپاه در مناطق محروم است

فرمانده سپاه استان سمنان درباره ارائه راهکار رفع دغدغه‌های درمانی در مناطق محروم دامغان، گفت: استفاده از نیروهای بومی، ساخت مراکز درمانی و تأمین نیروی انسانی از اولویت‌های سپاه است.

ساخت مراکز درمانی اولویت سپاه در مناطق محروم

به گزارش ایکنا از سمنان، حمید دامغانی، فرمانده سپاه استان سمنان عصر روز گذشته، 4 بهمن در جلسه همفکری و هم افزایی ارتقای بهداشت و سلامت دامغان ویژه مناطق محروم و کمتر برخوردار در دامغان با بیان اینکه هدف نهایی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، ارتقای سطح سلامت آحاد مردم است، گفت: دسترسی عادلانه به خدمات درمانی و توزیع برابر منابع سلامت باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی درباره ارائه راهکارهایی در خصوص رفع دغدغه‌های درمانی در مناطق محروم، متذکر شد: استفاده از نیروهای بومی، ساخت مراکز درمانی و تأمین نیروی انسانی در مناطق محروم از جمله این راه‌حل‌ها است.

فرمانده سپاه استان سمنان ادامه داد: در راستای ارتقا سطح سلامت عمومی، برای گسترش خدمات درمانی در مناطق محروم اقدامات متعددی مانند تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان در مناطق محروم با استفاده از امکانات روز، حضور پزشکان متخصص و ارائه خدمات تخصصی در مناطق محروم تأثیر بسزایی خواهد داشت.

همچنین در این جلسه جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه استان، مدیر امدادگران عاشورایی استان و فرمانده سپاه ناحیه دامغان حضور داشتند و هر یک به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه چگونگی کمک به رفع محرومیت زدایی در مناطق محروم و کمتر برخوردار شهرستان با محوریت سلامت و بهداشت و درمان پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha