کد خبر: 4041693
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶

فرمانده سپاه استان سمنان اردوهای راهيان نور را يک ظرفيت مطلوب برشمرد و افزود: دعوت مردم برای حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس از جمله اقدامات مؤثر و عملی در عرصه جهاد تبیین است.

راهیان نور، یکی از راههای عملی جهاد تبیین است

به گزارش ایکنا از سمنان، حميد دامغانی، فرمانده سپاه استان سمنان، امروز، 18 اسفندماه در سومین مجمع استادیاران شبکه تربیتی استان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در سمنان با تأکيد بر نقش جهاد تبيين گفت: امروز دشمن در جنگ رسانه‌ای اذهان و قلوب مردم را هدف قرار داده و به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه است.

دامغانی با اشاره به اینکه در شرايط امروز جامعه، رفتن به سمت تمدن‌سازی صرفاً با دفاع ممکن نخواهد شد اظهار کرد: باید حرکت رو با جلو داشته باشیم و شکل‌گیری شبکه ترکیبی صالحین در همین راستا است.

فرمانده سپاه استان سمنان با مهم برشمردن نقش رسانه در جنگ روايت‌ها گفت: امروز فضای رسانه و روایتی که از اتفاقات در شکل‌گيری اذهان عمومی نسبت به وقايع شکل می‌گيرد بسيار مهم است و پیروز میدان کسی است که در جنگ روایت‌ها نقش برتر را داشته باشد.

وی اردوهای راهيان نور را يک ظرفيت مطلوب برشمرد و افزود: اردوهای راهیان نور یکی از ظرفیت‌های مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و دعوت مردم برای حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس از جمله اقدامات مؤثر در عرصه جهاد تبیین خواهد بود.

حجت‌الاسلام سيدمحسن حسینی دیباجی، مسئول نمايندگی ولی‌فقيه در سپاه استان سمنان نیز با بیان اینکه جهاد به معنای تلاش، کار و در میدان آمدن است یادآور شد: یکی از الزامات جهاد تبیین شرط دیدن خطر و بصیرت نسبت به فتنه و درک درست از آن است. دومین شرط، مجاهدت و صراحت است زیرا روحیه انقلابی در جهاد تبیین امری لازم است.

دیباجی یکی از راه‌های عملی جهاد تبیین را اعزام کاروان‌های راهیان نور برشمرد و افزود: اين رويداد بزرگ فرهنگی موجب انس نسل جوان با شهدا و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: