کد خبر: 4043452
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به کاهش محسوس موارد فوتی و بستری در روزها و هفته‌های اخیر گفت: در شبانه‌روز گذشته تنها سه بستری جدید در بخش های کرونا بیمارستان‌های شهرستان های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.

تداوم روند کاهشی بستری‌های کرونا در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، کامران قدس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، امروز 25 اسفند در جمع خبرنگاران با اشاره به روند کاهشی مبتلایان کرونایی در این استان گفت: در حال حاضر هفت شهرستان این استان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

وی با بیان اینکه سه بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۵۹ هزار و 925 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

به گفته وی؛ در ۲۴ ساعت گذشته و از 24 لغایت 25 اسفند ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۱۱ هزار و 701 نفر رسیده است .

دبیر ستاد مبارزه با کروناویروس استان متذکر شد: علاوه بر این ۴۸ هزار و 224 بیمار نیز در شهرستان‌های شش‌گانه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان به صورت سرپایی شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تاکید بر اینکه خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۱۰ هزار و 476 نفر رسید گفت: تزریق دز سوم نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد و توصیه ما به شهروندان در آستانه تعطیلات نوروزی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق دزهای تکمیلی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: