کد خبر: 4059277
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه تقویت استعدادهای فرهنگی و رسانه‌ای در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: اولین شتاب‌دهنده رسانه‌ای و فرهنگی در استان راه‌اندازی می‌شود.

راه‌اندازی اولین شتاب‌دهنده رسانه‌ای و فرهنگی در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام عباس عبدالهی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، عصر روزگذشته 2 خرداد، در دیدار با مسئولان مدیریت شهری و شورای شهر شاهرود با بیان اینکه تعاملات سازمان تبلیغات اسلامی و ارگان‌های فرهنگی و مذهبی استان سمنان بسیار مهم است، گفت: رسالت مهم این سازمان تبیین اسلام و قرائت انقلاب اسلامی به خصوص در دوره جدید مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه تبیین اسلام و قرائت انقلاب اسلامی به خصوص در دوره جدید مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی از کارهای مهم است اظهار کرد: مبلغان اعزامی و مستقر، شبکه هیئات مذهبی شامل ۸۰۰ هیئت ثبت شده در استان سمنان، مداحان، ستایشگران اهل از جمله ظرفیت‌های تبلیغات اسلامی استان سمنان برای ترویج و تبلیغ اسلام ناب محمدی (ص) است.

عبدالهی با اشاره به اینکه مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی بسیار وسیع و البته مردمی است یادآور شد: سازمان تبلیغات اسلامی به واسطه حجم هیئات، مساجد با بسیج می‌تواند در سطح کشور مقایسه شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان یکی از راهبردهای سازمان تبلیغات اسلامی را توسعه شبکه عقلانیت فرهنگی در شبکه‌های متصل به سازمان تبلیغات بعد از فرمان جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: در این راستا توانمندسازی برای مبلغان و هیئات مذهبی در دستور کار قرار دارد که هم‌افزایی مدیران شهری و فرهنگی با مجموعه‌های مذکور و راهبردهای مجموعه سازمان تبلیغات و هیئات استان می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

وی  با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری‌ها یکی از ظرفیت‌های خوب برای هم‌افزایی فرهنگی هستند، متذکر شد: نقطه اشتراک ما با شورای شهر، رسالت‌های فرهنگی است از طرف دیگر شاهرود یکی از شهرستان‌های شاخص در حوزه عالم‌پروری، تعداد هیئات مذهبی، مداحان است که در تلاش هستیم تا آثار ظرفیت‌های ویژه شاهرود در سطح استان سمنان دیده شود.

عبدالهی همچنین از تمرکز بر محلات بر پایه مساجد برای حل مشکلات مردم توسط خودشان یا همان مسئله‌محوری به عنوان دیگر اولویت سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و افزود: در واقع معتقد هستیم که امام جماعت تنها اقامه‌کننده نماز نیست بلکه مسئول تمام مسائل محله با محوریت مساجد خواهند بود تا بتوانند مشکلات مردم را حل کند که در این زمینه اقدامات خوبی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گفته وی؛ اقشار مختلفی از مردم اما مخاطب ما نیستند زیرا جامعه مدرن شده و سامانه‌های سنتی تغییر یافته و شبکه‌های اجتماعی سر برآورده‌اند که بر این اساس در این حوزه شتاب‌دهنده‌های فرهنگی و رسانه‌ای در دستور کار قرار دارد که به تقویت استعدادهای فرهنگی و رسانه‌ای می‌پردازد و هفته آینده در مراسم رسمی از آن رونمایی می‌شود تا آغاز تحولی خوب در این عرصه در سراسر استان را شاهد باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: