کد خبر: 4066950
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴

اجرای طرح ملاقات الکترونیک در زندان‌های سمنان

مدیرکل سازمان زندان‌های استان سمنان از اجرای طرح ملاقات الکترونیک به خصوص برای زندانیانی که غیربومی هستند، خبر داد و گفت: کاهش هزینه خانواده زندانیان هدف طرح است.

اجرای طرح ملاقات الکترونیک در زندان‌های سمنان
به گزارش ایکنا از سمنان، امید کهربایی، مدیرکل سازمان زندان‌های استان سمنان امروز 6 تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سامانه‌های الکترونیک سازمان زندان‌ها توسعه داده شده گفت: دادرسی الکترونیک هم اکنون در زندان‌های استان سمنان اجرا شده و به جای اینکه زندانیان به مراجع قضائی اعزام شوند، از درون زندان می‌توانند کارهایشان را صورت دهند.
 
وی ادامه داد: این موضوع در کنار تسریع روند دادرسی، می‌تواند در حفظ کرامت زندانیان نیز مؤثر باشد که در این راستا در واقع کرونا آغازگر این طرح بود اما در تمام زندان‌های استان سمنان طرح با موفقیت به اجرا رسیده است.
 
مدیرکل سازمان زندان‌های استان سمنان با اشاره به اینکه هر زمانی که زندانیان نیاز داشته باشند، با همراهی مراجع قضائی می‌توانند با مراجع قضائی، دادگاه و حتی دادستان ملاقات نیز داشته باشند افزود: این موجب شده تا در روند دادرسی‌ها تسریع زیادی صورت گیرد.
 
کهربایی از  راه‌اندازی ملاقات الکترونیک نیز در زندان‌های استان سمنان خبر داد و افزود: این طرح برای ۳۰ درصد زندانیان استان که غیربومی هستند، می‌تواند راهکار خوبی برای حضور الکترونیک و تصویری کنار خانواده‌هایشان باشد.
 
وی با بیان اینکه کاهش هزینه خانواده زندانیانی که راه دور هستند، یکی از اهداف ما در اجرای طرح ملاقات راه دور بوده است، افزود: این اتفاق در دفاتر خدمات الکترونیک قضائی صورت می‌گیرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :