کد خبر: 4078516
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی و میراث فرهنگی سمنان

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان خبر داد.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی و میراث فرهنگی سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، علی منصفی‌راد، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، روز گذشته، 24 مرداد در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی استان و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: این تفاهم‌نامه در چارچوب اهداف تعیین‌شده در سند چشم‌انداز بیست ساله کشور، قوانین بالادستی و سند ملی توسعه استان سمنان منعقد شده است.

وی افزود: به منظور تحقق اهداف مشترک آموزشی، فرهنگی و پژوهشی ـ تحقیقاتی و همچنین برای فراهم آوردن زمینه‌های همکاری برای بهره‌گیری از توان و استعدادهای موجود برای گسترش اهداف مذکور و همکاری‌های متقابل این تفاهم‌نامه منعقد شده است.

منصفی‌راد هدف از انعقاد این تفاهم­‌نامه را توسعه و ارتقای سطح همکاری‌­های فی­‌ما­بین میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و جهاددانشگاهی در تمام زمینه‌های علمی، تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از نیروی انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص آنان دانست.

وی با برشمردن زمینه‌های همکاری مشترک با توجه به زمینه‌های مذکور گفت: همکاری و برقراری روابط متقابل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به منظور بهره­‌وری بیشتر از امکانات و تسهیلات طرفین در زمینه‌های مورد نیاز ازجمله مهمترین محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اظهار کرد: همکاری در زمینه نیازسنجی آموزشی، تدوین و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی، برگزاری مشترک همایش و کارگاه­های آموزشی، همکاری در خصوص سرمایه‌گذاری مشترک در طرح‌های پژوهشی، زیرساختی، تولیدی، اجرای طرح­‌های نظرسنجی و افکارسنجی، همکاری در زمینه تأمین نیروهای علمی (مدرس و پژوهشگر) و استفاده از تجهیزات و امکانات آموزشی و پژوهشی، کتابخانه‌ای، آزمایشگاهی و رایانه‌ای و نظام اطلاع‌رسانی یکدیگر از جمله موضوعات و محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.

منصفی‌راد از همکاری این دو مجموعه در زمینه تأسیس و راه‌اندازی مرکز نورآوری و شکوفایی در حوزه صنایع دستی و گردشگری، راه‌اندازی شعبه پارک علوم و فناوری‌ های نرم و صنایع فرهنگی در استان سمنان به عنوان دو موضوع مهم این تفاهم‌نامه خبر داد.

به گفته وی همکاری متقابل در انجام پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع ارشد و دکتری، همکاری متقابل در زمینه فناوری اطلاعات و ایجاد دوره‌های مجازی، همکاری متقابل در زمینه آموزش‌های ضمن خدمت جهت اساتید و کارکنان، همکاری در زمینه ارزیابی، استعدادسنجی و اتصال به بازار متقاضیان فعالیت در حیطه صنایع‌دستی و گردشگری نیز از سایر موضوعات این تفاهم‌نامه همکاری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha