کد خبر: 4096095
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

برگزاری رزمایش «قرار دوازدهم» در شاهرود

رئیس اداره اوقاف شاهرود از برگزاری رزمایش مواسات موسوم به قرار دوازدهم در این شهرستان خبر داد و گفت: توزیع ۸۵ بسته معیشتی از جمله بخش‌های این رزمایش بود.

برگزاری رزمایش قرار دوازدهم در شاهرود

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام رضا حاجی‌حسینی، رئیس اوقاف و امور خیریه شاهرود، امروز، 10 آبان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از محل تعدادی موقوفات شهرستان شاهرود ۸۵ بسته ارزاق و مایحتاج خانواده‌های نیازمند تهیه و در قالب رزمایش قرار دوازدهم بین نیازمندان توزیع می‌شود، گفت: ارزش هر بسته غذایی خشک، ۵۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: این بسته‌ها شامل چای، برنج، ماکارونی، روغن، تن ماهی، قند و شکر است، ابراز کرد: توزیع بسته‌ها در قالب رزمایش کمک مؤمنانه با عنوان قرار دوازدهم آغاز شده است.

رئیس اوقاف شاهرود با بیان اینکه هدف از توزیع این بسته‌ها در مرحله اول کمک به نیازمندان و اجرای موقوفات موجود در شهرستان شاهرود و سپس فرهنگ‌سازی مواسات در جامعه است، یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه ترویج نیات متعدد وقف شامل ازدواج، اشتغال جوانان، توانمندسازی اقشار مختلف در دستور کار اوقاف شاهرود قرار دارد.

حاجی‌حسینی با بیان اینکه برای اجرای نیات واقفان شاهرودی در دوران کرونا دست کم سه هزار بسته معیشتی تأمین و بین نیازمندان توزیع شد، گفت: ارزش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان بود که همگی در دوران کرونا از محل موقوفات مردمی شهرستان تأمین و توزیع شد که نشان می‌دهد ما نیات خیرخواهانه فراوانی در این شهرستان داریم.

به گفته وی در نیمه نخست سال جاری نیز ۸۰۰ میلیون تومان نیات مذهبی مردمی شهرستان شاهرود اجرا شد، گفت: در ماه محرم گذشته همچنین توانستیم از محل موقوفات مردمی اقلام مورد نیاز هیئت‌های مذهبی و مساجد مانند برنج و روغن را تهیه و توزیع کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha