کد خبر: 4105224
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

دستیابی به توسعه همه‌جانبه نیازمند تقویت فرهنگ قرآنی است

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه دستیابی به توسعه همه‌جانبه نیازمند تقویت فرهنگ قرآنی است، گفت: همراهی مدیران دستگاه‌ها با نگاه همدلی و همکاری باشد.

دستیابی به توسعه همه جانبه نیازمند تقویت فرهنگ قرآنی است

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام عباس امینی، امام جمعه شاهرود، عصر روز گذشته، 15 آذرماه، در نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی فعالیت‌های قرآنی در شهرستان شاهرود گفت: کار در حوزه فرهنگ، هنر و قرآن بسیار حساس است که در این راستا باید با اهالی فرهنگ، هنر و قرآن با تعامل، همکاری و حمایت‌های لازم فعالیت‌های فرهنگی و هنری را پیگیری کرد.

وی با تأکید بر شعار سال از سوی مقام معظم رهبری که «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری شده اظهار کرد: در حوزه فرهنگ، هنر و قرآن اگر فعالیت‌ها از سوی هنرمندان با برنامه‌ریزی مناسب و کارشناسی در تولید و خلق آثار هنری فاخر صورت گیرد و دستگاههای متولی مدیریت و حمایت‌های لازم را داشته باشند در این عرصه نیز تولید و اشتغال بهتری ایجاد خواهد شد.

حجت‌الاسلام امینی با اشاره به اینکه نگاه ارزشی باید نگاهی بلند مدت همراه با برنامه‌ریزی دقیق و امید به آینده و بهره‌گیری مناسب از حضور هنرمندان و ابزار هنر برای تاثیرگذاری در جامعه باشد یادآور شد: دستیابی به توسعه همه جانبه نیازمند تقویت بخش فرهنگ قرآنی و زمینه‌های آن است که باید همه دستگاههای اجرایی همکاری لازم را داشته باشند.

مجتبی نورمحمدی، مسئول امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز با اشاره به اینکه نوجوانان در صورتی که با آوای قرآن آشنا شوند، جامعه سالم و پویایی خواهیم داشت، متذکر شد: سبک زندگی جامعه ایرانی باید قرآنی باشد.

به گفته وی ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی باید با اهتمام بیشتری در دستور کار متولیان امر و مسئولان قرار گیرد که بر این اساس افزایش تهدیدهای فرهنگی و اجتماعی به ویژه هجمه به بنیان‌ خانواده ادامه دارد.

نورمحمدی با اشاره به اینکه در این زمینه ترویج فرهنگ قرآنی بین خانواده‌ها و ارائه الگوهای مناسب قرآنی می‌تواند راهکار مناسب و موثری برای مقابله با این تهدیدها باشد یادآور شد: استفاده از ابزار هنر می‌تواند در انتقال مفاهیم فرهنگی و دینی تاثیر بیشتری بر روی جوانان داشته باشد.

محمدتقی یزدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود در این نشست با اشاره به شعار سال افزود: وظیفه دستگاه‌های فرهنگی گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی است که باید در این زمینه هنرمندان را در فعالیت‌های فرهنگی و هنری حمایت نمائیم تا با خلق آثار هنری ارزشی فرهنگ قرآنی پویا شود.

وی در پاین گفت: از این جهت هنر می‌تواند نقش روانکاوی اجتماعی را داشته باشد که با بیان دردهای پنهان در جامعه، التهابات تاریخی و انفجارهای اجتماعی را التیام بخشد و جامعه را به سوی تعامل سوق دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha