کد خبر: 4105593
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴

تجلیل از جامعه معلولین موفق در سمنان

تجلیل از معلولین موفق، خانواده و فعالین حوزه افراد دارای معلولیت با حضور استاندار، مدیرکل معاون توانبخشی بهزیستی و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در سالن یادگار امام (ره) استانداری برگزار شد.

تجلیل از جامعه معلولین موفق در سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان، شب گذشته، 17 آذر در آیین تجلیل از معلولین موفق، خانواده و فعالین حوزه افراد دارای معلولیت، با بیان اینکه معلولیت باعث ناتوانی نخواهد شد گفت: با اراده و خودباوری می‌توان به موفقیت‌های فراوانی دست یافت که شما معلولین توانمند و برتر این مهم را تحقق بخشیدید.

استاندار سمنان با بیان اینکه اختصاص و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال ویژه معلولین و توانمندسازی این قشر از جامعه موضوعی ضروری است اظهار کرد: در بحث تسهیلات تبصره ۱۶، تلاش خواهیم کرد تا اعتبار خوبی برای توانمندسازی افراد دارای معلولیت استان اختصاص دهیم.

هاشمی با اشاره به اینکه مناسب‌سازی اماکن عمومی برای تسهیل در امر دسترسی معلولین، باید با دقت ویژه پیگیری و اجرایی شود افزود: در اجرای طرحهای عمرانی و احداث مسکن باید همواره موضوع تدوین پیوست مناسب‌سازی ویژه معلولین در نظر گرفته شود و مدیران کل مربوطه استان در بحث مناسب‌سازی، مسکن، توانمندسازی و رفع دغدغه‌ها و مشکلات افراد دارای معلولیت اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

به گفته وی؛ بیش از ۱۳ هزار و ۶۵۷ نفر معلول در سطح استان وجود دارند ‌که‌ از این تعداد یک‌ هزار نفر دانش‌آموز هستند و مطالبات و دغدغه‌های آنان پیگیری خواهد شد که در این راستا در بحث حمایت از نخبگان‌ دارای معلولیت نیز اقدامات لازم از طریق بنیاد نخبگان استان به منظور حمایت از این افراد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

محمود منطقی، مدیر کل بهزیستی استان سمنان نیز ضمن ارائه گزارش از عملکرد حوزه تخصصی توانبخشی اظهار کرد: تعداد افراد دارای معلولیت بهره‌مند از خدمات بهزیستی در حوزه توانبخشی به تفکیک یک هزار و ۷۸۴ نفر بینایی، دو هزار و ۹۷۸ نفر ذهنی، یک هزار و ۶۱۰ نفر روان، یک هزار و ۶۹۵ نفر شنوایی، ۷۹۵ نفر صوت و گفتار، چهار هزار و ۷۹۵ نفر جسمی حرکتی هستند.

وی ضمن تشکر از استاندار سمنان که با وجود دغدغه‌های کاری، حضور در این مراسم و تجلیل از جامعه معلولین را در اولویت قرار دادند متذکر شد: با دیدن اراده پولادین افراد دارای معلولیت در میادین متعدد و افتخار آفرینی برای کشور ، بسیاری در جامعه امید، صبر، استقامت، پشتکار در زندگی را باید از آنان و خانواده‌هایشان یاد بگیرند.

یادآور می‌شود در این آئین از ۱۲ نفر از معلولین موفق، ۶ خانواده دارای معلول موفق و ۷ فعال موثر در امر خدمت‌رسانی به افراد دارای معلویت تقدیر و دکتر محمود منطقی به عنوان مشاور استاندار در امور توانخواهان استان با حکم استاندار معرفی شدند .

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha