کد خبر: 4119803
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

۶۰ مسجد سمنان میزبان معتکفین است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه ۶۰ مسجد استان میزبان مراسم معنوی اعتکاف است، گفت: ۹ مسجد از این بین به اعتکاف دانش‌آموزی اختصاص دارد.

۶۰ مسجد سمنان میزبان معتکفین است

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام عباس عبدالهی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، صبح امروز، 16 بهمن، در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۶۰ مسجد استان سمنان میزبان اعتکاف هستند گفت: از این بین ۹ مسجد با همکاری آموزش و پرورش، میزبان اعتکاف دانش‌آموزی است.

وی با یبان اینکه ۱۲ مسجد در شاهرود شامل شش مسجد ویژه خواهران و شش مسجد ویژه برادران در کنار دو مسجد برای اعتکاف دانش‌آموزی، میزبان معتکفان است اظهار کرد: مسجد افتخاری و مسجد الزهرا (س) شهرک توحیدی شاهرود میزبان اعتکاف دانش‌آموزی و مسجد جامع بسطام میزبان برادران و خواهران معتکف است.

حجت‌الاسلام عبدالهی ادامه داد: مسجد امام حسین (ع) مجن برای خواهران و مسجد جامع مجن برای برادران معتکف در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه چهار مسجد در شهر سمنان شامل امام (ره)، امام حسین (ع)، المهدی و بیت‌الزهرا (س) ویژه اعتکاف در نظر گرفته شده متذکر شد: در شهر سمنان دو مسجد شامل المهدی (عج) و بیت‌الزهرا (س) میزبان دانش‌آموزان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان افزود: در دامغان نیز مسجد موسی بن جعفر (ع) برای خواهران و برادران و مسجد بلال ویژه برادران معتکف تجهیز شده و در سرخه دو مسجد یکی ویژه برادران و دیگری ویژه خواهران معتکف اختصاص یافته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به اینکه در گرمسار مسجد جامع میزبان برادران و مسجد صاحب‌الزمان (عج) قلعه نو هم زمان میزبان معتکفان برادر و اعتکاف دانش‌آموزی است، یادآور شد: مسجد علی بن ابی‌طالب (ع) برای خواهران و دانش‌آموزان و همچنین زینبیه برای خواهران در نظر گرفته شده و در کنار این مساجد، مراسم اعتکاف در مسجد صاحب‌الزمان (عج) ساروزون برای خواهران برگزار می‌شود.

عبدالهی با اشاره به اینکه شش مسجد مهدی‌شهر نیز میزبان اعتکاف است که دو مسجد شامل امام علی (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) شهرک شهدا شاهد حضور دانش‌آموزان است، افزود: در درجزین نیز اعتکاف خواهران و برادران در مسجد جامع برگزار شده است.

به گفته وی؛ در میامی مسجد جامع و مسجد امام حسن (ع) میزبان اعتکاف خواهران و برادران است که در این راستا در رضوان مسجد جامع، در نردین مسجد جامع و در حسین‌آباد نیز مسجد جامع حسین‌آباد میزبان معتکفان مرد و زن است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha