کد خبر: 4128368
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹

عشایر؛ سربازان خط مقدم اقتصاد کشور

فرمانده سپاه قائم آل‌محمد(عج) استان سمنان با بیان اینکه عشایر یکی از باوفاترین اقشار به نظام و انقلاب هستند، گفت: شما عشایر سربازان خط مقدم اقتصاد کشور هستيد.

ارسالی// جامعه عشایری کشور 11500 شهید را تقدیم انقلاب کرده است

به گزارش ایکنا از سمنان، حمید دامغانی، فرمانده سپاه قائم آل‌محمد(عج) استان سمنان، امروز، 24 اسفند در همایش تکریم از شبانان و گله‌داران عشایر استان سمنان با بیان اینکه عشایر یکی از با وفاترین اقشار به نظام و انقلاب هستند، گفت: شما عشایر سربازان خط مقدم اقتصاد کشور هستيد.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر همراهی عشایر بوده افزود: در ۴ سال گذشته علیرغم همه مشکلات ایجاد شده اما قدرتمندتر از گذشته پای آرمانهای انقلاب ایستادند.

دامغانی هدف از این همایش را تکریم شبانان و عشایر استان برپایی میز خدمت رفع مشکلات این اقشار دانست.پ

۱۱۵۰۰ شهید از جامعه عشایری کشور هستند

سیدضیاءالدین حزنی، معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی سپاه نیز در این همایش با بیان اینکه عشایر از بزرگترین پشتوانه‌های نظام و انقلاب هستند گفت: جامعه عشایری کشور در ۲۹ استان پراکنده بوده و تاکنون در ۲۲ استان همایش تکریم از شبانان و عشایر برگزار شده است.

وی مهمترین هدف از این همایش را حل مشکلات عشایر و شبانان توسط مدیران دستگاه‌های مرتبط برشمرد و گفت: ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در دست اجرا بوده و کارهای مهمی در حال انجام است.

معاون هماهنگ‌کنننده قرارگاه مرکزی جهادسازندگی سپاه ادامه داد: ۶۳ میلیون دام سبک در کشور در حال حاضر موجود بوده و استان سمنان در جایگاه ۱۵ کشور در بحث دام سبک کشور می‌باشد.

حزنی با بیان اینکه بخش مهمی از امنیت غذایی کشور در گرو فعالیت عشایر است که بر این اساس توجه به این قشر در راستای رفع مشکلات آنها به جدیت در دست اجراست.

وی با بیان اینکه ۱۱۵۰۰ شهید از جامعه عشایری کشور هستند افزود: ولایت‌مداری و وفاداری به انقلاب از مهمترین شاخصه‌های عشایر کشور است.

عشایر از مؤلفه‌های امنیت در کشور هستند

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان نیز در این همایش با بیان اینکه توجه به اقشار تأثيرگذار عشایر بسیار مهم است گفت: نگاه دولت توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته عشایر کشور است.

وی افزود: امروز یکی از مؤلفه‌های امنیت در کشور عشایر هستند و تأثیرگذاری شما در حوزه‌های تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی بسیار پر رنگ است.

استاندار سمنان با بیان اینکه طولانی‌ترین مسیر کوچک عشایر مربوط به عشایر استان سمنان است اظهار کرد: متوسط سواد عشایر استان از میانگین کشور بیشتر بوده و ۳ برابر میانگین کشوری دام در استان موجود است.

ضرورت رفع مشکلات عشایر

حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه زحمات عشایر در حوزه‌های مختلف بسیار اثرگذار بوده و رفع مشکلات این قشر یک ضرورت است، یادآور شد: عشایر تولیدکنندگان کشور بوده و ارزش در امنیت غذایی و رونق کشور بسیار چشمگیر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه شهدای عشایر نشان‌دهنده وفاداری آنها به نظام بوده و۲۸۱ شهید از عشایر استان جز شهدای کشور هستند متذکر شد: عشایر مظهر سخت‌کوشی و استقامت در برابر مشکلات بوده و ارزش کار شما نزد خداوند محفوظ است.

حجت‌الاسلام مطیعی با بیان اینکه عشایر کشور و استان نماد بارز بصیرت و حضور به موقع پای کار نظام بوده و این خصوصیات شما مایه افتخار همه آحاد جامعه است گفت: حل مشکلات عشایر یک ضرورت بوده و در استان نیز همه مسئولان پای کار خدمتگزار عشایر می‌باشند.

انتهای پیام
captcha