وقف به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند
کد خبر: 4182778
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳

وقف به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند

مدیر کل اوقاف سمنان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین خدماتی که وقف ارائه می‌دهد، خدمات اجتماعی با هدف رفع آسیب‌های اجتماعی است، گفت: این مقوله کمک شایانی به افزایش امنیت در جامعه می‌کند.

دیداردیدارحجت الاسلام  علیزاده مدیر کل اوقاف با حجت الاسلام نوروزپوررئیس عقیدتی سیاسی ناجا استان سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، عصر روز گذشته، 27 آبان در دیدار با حجت‌الاسلام قاسم نوروزپور، رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه وقف یکی از سنت‌های نیکو و پسندیده است که از گذشتگان به ما به یادگار رسیده گفت: واقفین خیراندیش در طول زمان با توجه به نیازهای جامعه و با هدف رفع آسیب‌های اجتماعی، موقوفاتی را از بهترین اموال خویش ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: وقف کارکردهای بسیار مهمی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در سطح جامعه دارد که در این راستا با توجه به موقوفات خوبی که واقفین خیراندیش از  گذشته و در حال حاضر ایجاد نموده‌  نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا می‌کنند.

علیزاده با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین خدماتی که وقف ارائه می‌دهد، خدمات اجتماعی با هدف رفع آسیب‌های اجتماعی است که خود به افزایش امنیت در جامعه کمک می‌کند اظهار کرد: نیروی انتظامی در آگاه‌سازی مردم در این زمینه موثر است.

به گفته وی نیروی انتظامی به عنوان مشاور امین در کنار مردم است و با  آگاه‌سازی مردم به خوبی توانسته تا نسبت به بالا بردن امنیت در جامعه اقدام نماید و بر همین اساس امروز مردم نیروی انتظامی را امین خود می‌دانند و در مواقع  مشکلات به این مجموعه پناه می‌برند.

مدیر کل اوقاف سمنان با اشاره به اینکه این اداره کل به عنوان متولی شرعی و قانونی بسیاری از موقوفات متصرفی و ناظر بر عملکرد متولیان موقوفات و همچنین مسئول مدیریت و اداره بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در طول سال احکام زیادی را برای امنای موقوفات و همچنین بقاء متبرکه و اماکن مذهبی صادر می‌نماید متذکر شد: پیش از صدور حکم نسبت به استعلام صلاحیت افراد از نیروی انتظامی اقدام می‌نماید.

وقف یکی از بارزترین مصادیق کار خیر است

حجت‌الاسلام قاسم نوروزپور، رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه وقف یکی از بارزترین مصادیق کار خیر است، افزود: به واسطه وقف پرونده عمل فرد تا روز قیامت گشوده می‌ماند و از ثواب عمل خیری که انجام داده بهره‌مند می‌شود.

وی افزود: امروز مردم اقبال خوبی به وقف کردن دارند و شاهدیم همچنان واقفین تلاش دارند تا بر اساس نیاز روز جامعه موقوفاتی را ایجاد نمایند.

نوروزپور با اشاره به اینکه در بخش امنیت تلاش شده تا از ظرفیت خیرین استفاده شود، افزود: به برکت وجود خیرین امنیت اقدامات خوبی در این حوزه در حال انجام است که در این راستا انتظار است تا واقفین نیز در این حوزه ورود کرده و موقوفاتی را جهت ارتقاء سطح امنیت در جامعه ایجاد نمایند.

انتهای پیام
captcha