148 نامزد انتخاباتی در سمنان تأیید صلاحیت شدند
کد خبر: 4198855
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۴

148 نامزد انتخاباتی در سمنان تأیید صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت: با نظر شورای نگهبان و اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها در نهایت ۱۴۸ نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان با هم رقابت خواهند کرد.

احمد ریواده رئیس ستاد انتخبات استان سمنان

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، احمد ریواده، معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان، ظهر امروز، 20 بهمن‌ماه در جریان نماز جمعه سمنان از افزایش تعداد نامزدهای انتخابات در چهار حوزه انتخابیه این استان خبر داد و گفت: بعد از بررسی صلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان، تعداد نامزدهای انتخابات افزایش پیدا کرد و پس از بررسی ۲۴۰ پرونده متقاضیان نمایندگی مجلس استان در نهایت ۱۴۸ نفر با هم به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس ستاد انتخابات سمنان با اشاره به عدم تأیید صلاحیت ۴۸ نفر از داوطلبان انتخابات در استان بیان کرد: ۱۰ نفر به دلیل عدم احراز صلاحیت از گردونه رقابت کنار گذاشته شدند. ۲۲ نفر نیز به دلیل فقدان شرایط ثبت‌نام مانند مدرک تحصیلی و شرایط کاری کنار رفتند. ۱۲ نفر نیز انصراف خود را به‌عنوان نامزد انتخابات در چهار حوزه انتخابیه استان اعلام کردند تا در نهایت ۱۴۸ نفر برای مرحله نهایی رأی‌گیری عرفی شوند.

به گفته وی اسامی تأییدشدگان نهایی روز اول اسفندماه از طریق رسانه‌ها منتشر خواهد شد، که رسانه‌ها و محافل سیاسی از گمانه‌زنی درباره اسامی تأیید صلاحیت‌شدگان پرهیز کنند.

انتهای پیام
captcha