کد خبر: 4214060
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸
نماینده ولی فقیه در سمنان:

محتوای فرهنگی برای کاروان‌های حج سمنان تدوین شود

حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی با بیان اینکه محتوای فرهنگی برای کاروان‌های حج استان سمنان تدوین شود، گفت: هر چه زائران کاروان‌های زیارتی از نظر محتوای دینی، آموزشی و فرهنگی غنی شوند، تأثیر‌گذاری سفر حج بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان، 16 اردیبهشت‌ماه در دیدار با مدیرکل و مسئولان حج و زیارت استان سمنان با اشاره به اینکه محتوای فرهنگی برای کاروان‌های حج استان تدوین شود، گفت: حجاج در کنار سفر معنوی حج از ظرفیت‌های فرهنگی نیز بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: هر چه زائران کاروان‌های زیارتی از نظر محتوای دینی، آموزشی و فرهنگی غنی شوند، تأثیر‌گذاری سفر حج بیشتر خواهد شد.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه باید تلاش شود تا ضمن بهره‌گیری از ظرفیت فرودگاه‌های استان، امکان اعزام زائران از طریق دو فرودگاه سمنان و شاهرود فراهم شود، اظهار کرد: بی‌تردید خدمتگزاری به زائران موجب گره‌گشایی و رفع مشکلات کارگزاران نیز خواهد شد.

به گفته وی زائران استان سمنان دارای سطح فرهنگی بسیار بالایی بوده و همراهی قابل توجهی با عوامل زیارتی کاروان دارند.‌

نماینده ولی فقیه در استان سمنان متذکر شد: با توجه به رویکرد جدید دولت سعودی به مسئله حج و عمره، باید ترتیبی اتخاذ شود تا ضمن ارائه آموزش‌های لازم به زائران نسبت به استفاده مفید از فرصت ناب این سفر معنوی و درگیر نشدن در حواشی، اطلاع‌رسانی شود.

انتهای پیام
captcha